Kastamonu Eğitim Fakültesi taşınmasın!

Kastamonu'dan tepki mailleri yağıyor. Eğitim fakültesinin bulunduğu yerden farklı bir bölgeye taşınması öğrencilerin yoğun tepkisine neden oldu. İşte onlardan bazıları:Sesimizi duyun

Hala bir sürü eksiği olan ve geçeci bina konumunda olan binaya taşınmak istemiyoruz ve desteğinizi bekliyoruz kastamonu eğitim fakültesi öğrencileri olarak.Şu an kullandığımız bina ve yeni bina hakkında ayrıntılıı açıklama aşağıdadır hukuk mücadelesini kazandığımz halde okul taşınmaya devam ediyor bu olay basın yoluyla birilerinin görmesiyle çözülecektir inşallah ve şimdiden teşekkürler...
 Kastamonu eğitim Fakültesi 15 dönüm üzerine kurulu bu alana 1970 yılında taşınmıştır. İlk açıldığında derslikler, laboratuar binası, yurt binası ve kapalı spor salonu ile 4 daireli bir lojmandan oluşmaktaydı. Daha sonra buraya eğitim fakültesini öğrencilerini koruma derneği aracılığıyla şu anda fen ve sosyal bilimler enstitüsü kullanılmakta olan binayı arsası üzerinde Türkiye’de bir ilk olarak Şerife Bacı İlkokulunu uygulama okulu olarak eğitim-öğretim hayatına kazandırmıştır. Daha sonra yurt binası derslikler haline getirilmiştir.
Ayrıca bahçe içinde minyatür bir futbol sahası ve otoparkı vardır. Bahçe öğrencilerin etkinliklerine müsait, içinde iki havuzu ve ağaçlarıyla güzel bir alandır.
Yeni inşa edilmiş olan bu binanın çevre düzenlemesi yapılmamıştır. Laboratuvarları (Fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar) hazırlanmamıştır. Öğretim elemanlarının kullanacakları 10 oda (2 şer kişi oturmak üzere) oda beden eğitimi spor yüksekokulunun içindedir. Derslikler ders yapmaya uygun koşulda değildirler.
 Eğitim Fakültesi öğrencileri 3. ve 4. Sınıflarda okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması dersleri için MEB na bağlı okullarda uygulamaya gitmekte ve aynı gün uygulama derslerinden sonra fakültede derslerine tekrar geri dönmektedirler. Bu şekilde öğrenciler kampuse gelip gitmede sorun yaşayacaklardır.
 Üniversitenin kütüphanesi yoktur. Kütüphanede görev yapmakta olan kütüphaneci görevinden alınarak halkla ilişkilerde görevlendirilmiştir. Fakültenin kendi imkanları ile kurduğu kütüphane içinde bu yeni okulun içinde uygun bir yer yoktur.

Dağın başına gönderiyorlar

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
Bölümünde okumaktayım. 4 yıldır eğitim aldığım Eğitim Fakültesi
Kastamonu'nun tam merkezinde ve öğrencilerin her imkana sahip olduğu bir
alanda kurulmuş tarihi bir kurumdur. Üniversite yönetimi her nedense bu
fakülteyi, daha henüz alt yapısı yapılmamış, bahçe düzenlemesi olmayan
affedersiniz dağın başına taşımak istiyor. Üniversite öğrencileri
özellikle biz son sınıf öğrencileri oldukça sıkıntı çekeceğiz çünkü;
staj yaptığımız okullardan sonra fakülteye geri dönüp derslere devam
etmemiz lazım. Dün mahkeme kararı ile yürütmesi durdurulduğu halde
taşınma işlemi devam etmektedir. Sizden ricam bunu tüm Türkiye'ye ve
gerekli mercilere duyurmakta bize yardımcı olmanızdır. Şimdiden teşekkür
ederim....

Mahkeme kararı ciddiye alınmıyor

Selam..Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi alt yapısı olmayan,ısıtma sistemi olmayan,çamurun içinde ıssız bir alana taşınıyor.

Mahkeme kararıyla durdurulmasına rağmen taşınma devam ediyor.

Geleceğin öğretmenleri olarak bizlerin sesini duyan birileri çıksın artık...

Derslikler yetersiz,labaratuarlar yok,kütüphane yok...Nasıl bir eğitim bizleri bekliyor olabilir???

Rektör ne derse o oluyor

 Kastamonu Üniversitesi Eğitim fakültesi öğrencisiyim..Fakültemiz dönem ortasında mahkemenin durdurma kararına rağmen alt yapısının çevre düzenlemesinin tamamlanmamış olmasına rağmen sadece rektör beyin kararıyla taşınmak isteniyor..Bu taşınmanın durdurulması için sizlerin yardımını bekliyoruz..taşınmak istemiyoruz...

Abbasguclu.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş