KPSS'nin yarattığı acı bir hayat hikayesi, OKUYUN !

Önceden kapıcı benden bir şeyler beklerdi şimdi kapıcımız bile bana borç para teklif ediyor KPSS'de yeterli puanı aldım ama almak yetmiyormuş: Bir de sınavın güvenliğini sağlamamız gerekiyormuş
BEN E... S... T... ;

2004 YILI GAZİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNUYUM.

2006 yılında askerliğimi yaptım ve evlendim ve yabancı sermayeli bir ilaç şirketinde çalışmaya başladım ancak şirketin yancı sermayeli olması ve benim gençlik yıllarımdaki performansımı yabancıların karı için harcamam beni sürekli rahatsız ediyordu.

Bazı aylarda ülkemi binlerce TL zarara uğratmış olma hissi beni içten içe tüketiyordu.

010 yılında artık yabancılar için çalışmamaya ve ülkemi zarara uğratmamaya karar verdim ve zorda olsa istifa ettim. Artık tüm enerjimi ülkem için, ülkemin gençlerini yetiştirmek için harcamaya karar vermiştim ve başladım KPSS’ye hazırlıklar, deneme sınavları, dershaneler ve KPSS’de yeterli puanı aldım ama almak yetmiyormuş: Bir de sınavın güvenliğini sağlamamız gerekiyormuş. Bilemedim. Çünkü ÖSYM bunu yapamamış ve sınav iptal edilmişti. 40 gün gibi kısa bir sürede yeni sınav yapıldı. Sonuç ise hüsran ilk puanımdan biraz düşük almıştım ama ilk sıralamamdan bir hayli düşük bir yerdeydim. Evet, artık ataması yapılmamış emekleri çalınmış ve adeta tecavüze uğramıştım…

Ama umutlar tükenmemişti ya atanırsam…

Tercihler ve hüsran…

Ama yine de bir umut sözleşmeli olarak atanabilirdim ama onu da Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu elimden aldı. Çünkü artık tek atama vardı ve ara atama yapılamaz çünkü daha önceden karalaştırılmış ve bu konuda kararlıymış. Tabi bir Bakan’ın kararı binlerce insanın ekmeğinden önemliymiş. Sayın Bakan’ın ağzından kolayca kurtuluveren kişiselleştirilmiş “Atama yapmayı düşünmüyorum.” sözü benden neler koparmadı ki?O milliyetçi duygularla ülkem için işimi bıraktığım günler geride kaldı ama ben şunu anladım gerçekten devletin malı denizmiş… Ben yemedim cezasını çekeceğim. Olsun ben bu cezayı çekmeye razıyım ya el kadar yavrum?

Evliyim demiştim ya artık o da yok bir kızım var ve artık onu göremiyorum çünkü ben işsizin biriyim, boşandık. Önceden kapıcı benden bir şeyler beklerdi şimdi kapıcımız bile bana borç para teklif ediyor.Evimdeki birçok eşyayı haciz memurları kapıştı; çünkü bankalar çok acımasız ve artık sona geldim. TEK UMUDUM VAR O DA MART AYINDA EK ALIM OLMASI.Artık geceleri kızımın boş odasındaki sünger yatakta kızımın pembe yeleğine sarılıp uyuyorum çünkü oda kızım gibi kokuyor ve sabah uyandığımda acı gerçek yüzüme defalarca çarpılıyor. Çünkü ben işe yaramaz bir işsizim. Ülken senin neyine işini bırakıyorsun, sözleri kulaklarımda hep yankılanıyor. Artık sondayım.Önceleri telefonda kızımın babacığım deyişi ile avunuyordum ama benim gibi işe yaramaz bir işsiz için o da çok görüldü ve artık gerçekten sondayım.Yine bir gün daha umutlarla uyandım dikkat ediyorum da artık hep kızımın odasındayım. Ve yine umutların boşa çıktığı bir gün: Atama haberi yok.Ve ben yine kızımın odasında sünger yatakta işsiz ve SONDA.


SİZLER İÇİN GEREKSİZ OLAN MART ATAMASI BİZLER İÇİN ÇOK GEREKLİ LÜTFEN BEN VE BENİM GİBİ BİNLERCE İNSANI BU ÇIKMAZDAN KURTARIN.

E… S… T… / KAYSERİ

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMEN
 
Memuruz.Net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş