7 ilde eğitime kar engeli (Video Haber)

ANKARA
Ankara Valiliği, yarın ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin tatil edilmesini kararlaştırdı.
Açıklamada, Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla hava koşullarının eğitim-öğretim kurumlarındaki öğrencilerin sağlığını olumsuz etkilememesi için
yarın resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edildiği bildirildi.

KIRŞEHİR Kar yağışı nedeniyle Kırklareli'nin Demirköy ve Vize ilçeleri ile Eskişehir'in Mahmudiye ilçesi ve bağlı köylerinde, ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.
Demirköy'de İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararı ile ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Çelik, Karayolları ve Özel İdaresi ekiplerinin kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Vize ilçesinde de 12 köy yolu ulaşıma kapanırken, ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.
Kırklareli merkeze bağlı 5 köy yolu da kar ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.

ESKİŞEHİR
Eskişehir'de de yoğun kar yağışı nedeniyle, Mahmudiye ilçesine kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. İlçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Belediye ekipleri ilçe merkezinde, Özel İdare Müdürlüğü ekipleri de köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

HAKKARİ Hakkari'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi.
Hakkari Valisi Muammer Türker, kent merkeziyle ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.ORDU
Ordu'da kar yağışı nedeniyle köy yolları kadar eğitim de etkileniyor. Etkili olan kar yağışı daha önce 4 ilçede eğitimi aksatırken şimdi merkez ilçedeki köyler dahil Ordu genelinde okulların kapanmasına neden oldu. Fatsa, Perşembe, Gülyalı ve Ulubey hariç diğer tüm ilçelerde eğitime 1 ila 3 gün ara verildi.
Ordu Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun tarafından yapılan açıklamaya göre Akkuş'ta 3, Aybastı, Çamaş ve Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Kumru, Mesudiye'de 1 gün, Çaybaşı'nda 2 gün, Korgan'da salı öğleden sonra geçerli olmak üzere 1,5 gün, İkizce'de 2 gün, Ünye'de ise belde ve köylerinde 2,5 gün eğitim-öğretime ara verildi.
Fatsa, Perşembe, Gülyalı ve Ulubey'de şu an için eğitim-öğretimin aksamasını gerektirecek bir durum olmadığı açıklandı.

KASTAMONU Kastamonu'nun İnebolu, Bozkurt, Küre ve Çatalzeytin ilçelerinde ''taşımalı eğitim'' verilen okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.
Edinilen bilgiye göre, Kastamonu genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 201 köy yolu ulaşıma kapanırken, kar kalınlığının birçok bölgede 50 santimetreyi geçtiği bildirildi.
Kastamonu Valiliğinin aldığı kararla, ''taşımalı eğitim'' verilen İnebolu, Bozkurt ve Küre'deki okullar bir gün, Çatalzeytin'deki okullar ise iki gün tatil edildi.

ÇANAKALE Çanakkale'nin Çan ve Yenice ilçelerinde etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildi.
Çan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede sabah saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle kaymakamlık bünyesinde kriz merkezi oluşturulduğu bildirildi.
Açıklamada, bin 100 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında ilçeye geldiği belirtilerek, ilk ve orta öğretimde eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
Kar yağışı nedeniyle gerek Çan ilçe merkezinde, gerekse Çan'a bağlı köylerde vatandaşlara, belediye hoparlöründen, mecbur kalmadıkça yerleşim alanlarını terk etmemeleri uyarısında bulunuluyor.
Sürücülerin mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları istenirken, polis ve jandarma trafik ekipleri, zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor.
Taşımalı eğitimin yapıldığı Yenice ilçesinde de eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildiği bildirildi.

AA - CİHAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş