Öğrenim ve kayıt kredisi için yeniden yapılandırma

YÜKSEK Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandıranların, bu borçlarını süresi içerisinde ödemediği için yapılandırması bozulanların yeniden yasa kapsamına alınabilmes için 31 Mayıs 2011 tarihine kadar kurumun ’www.kyk.gov.tr’ internet adresinden başvuruda bulunmaları istendi.
YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak imzalı basın açıklamasında, 5 bin 917 sayılı yasa kapsamında borçluların istemeleri halinde aynı işlem için ilgili vergi dairesine 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurabilecekleri belirtildi. Açıklamada, daha önce yapılandırmadan yararlanmamış ancak, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını süresinde ödemedikleri için 6 bin 183 sayılı yasa kapsamında, borçları vergi dairelerine bildirilenlerin orçlarını yapılandırabilmeleri için Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ’www.gib.gov.tr’ internet adresindeki dilekçe örneği ile borçlarının bildirildiği vergi dairesine 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurmaları gerektiği belirtildi.

Bildirdikleri vergi dairesi, bulundukları ilin dışında olanların ise söz konusu dilekçelerini ilgili vergi dairesine iadeli taahhütlü veya APS ile göndermelerinin mümkün olduğu belirtildi. Açıklamanın devamında, "Borçlular, borçlarının bildirildiği vergi dairesini ’www.kyk.gov.tr’ internet adresindeki ’E-HİZMETLER’ ana menüsü altında bulunan ’Öğrenim ve katkı Kredisi Borç Sorgulama’ alt menüsünden öğrenebileceklerdir" denildi.
Doğan Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş