Azerbaycan Eurovision 2011 birincisi oldu / Video İzle !

Azerbaycan Eurovision 2011 birincisi oldu. Eurovision’da bir Türk zaferi daha… Türkiye’nin Eurovision’daki hayal kırıklığı, Azerbaycan’la sevince dönüştü. İşte Eurovision 2011 finali ve gelişmeler...


Sahneye Türk Bayrağı ile Çıktılar Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen 56’ncı Eurovision Şarkı Yarışması’nı, Nigar ve Eldar düeti "Running Scared" ile 221 puan toplayan Azerbaycan kazandı. Sanatçılar birincilik ilanının ardından sahneye Türk bayrağıyla çıktı. 
AZERBEYCAN EUROVISION 2011 FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Temsilcimiz Yüksek Sadakat’in yarı finalde elenmesiyle üzüldüğümüz 56’ncı Eurovision şarkı yarışmasında yüzümüz Azerilerle güldü.

Finalden hemen önce TRT’ye verdikleri röportajda, bu yıl hem Azerbaycan, hem de Türkiye’yi temsil edeceklerini açıklayan Nigar ve Eldar, sözlerini tuttu.

25 ülkenin yarıştığı finalde 221 puan toplayarak birinci olan Azeri ikili, ödül almak için sahneye Türk bayrağıyla geldi.

Şarkıları "Running Scared" ile zaten favoriler arasında gösterilen Azerbaycan, gelen ilk puanlarla ilk 3’e yerleşti ve yarışmanın sonuna kadar daha aşağı düşmedi.

Türkiye’den 12 Tam Puan
Türkiye dahil birçok ülkeden 12 tam puan alan Azerbaycan, 2008’den bu yana katıldığı yarışmayı ilk kez kazandı. Yarışmanın ikincisi, Eurovision’a 14 yıl aradan sonra geri dönen İtalya, üçüncüsü ise İsveç oldu.

Ev sahibi Almanya’nın 10’uncu olduğu yarışmayı, en büyük favorilerden biri olarak gösterilen İngiltere ise 11’inci olarak tamamladı.

57’nci Eurovision Şarkı Yarışması 2012 yılı Mayıs ayında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek.

Kaynak: www.trt.net.tr

1 yorum:

  1. Azerbaycanın şarkısı daha güzeldi, hak yerini buldu.

    YanıtlaSil

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş