Matematik olimpiyat eğitimi programına, 500 öğretmen başvurdu

İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) tarafından organize edilen 40 kişilik ücretsiz matematik olimpiyat eğitimi programına 500'e yakın öğretmen başvurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki kamu ve özel ortaöğretim kurumlarında görev yapan lise matematik öğretmenlerine yönelik olimpiyat seviyesinde yürütülen eğitim programına 500'e yakın öğretmen müracaat etti. Programın koordinatörlüğünü yürüten İTİCÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen programın amacının, ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarına katılacak öğrencilerin sayısının artması ve başarılı sonuçlar almaya yönelik bir altyapı oluşturulması olduğunu söyledi. Prof. Savaş, ülkemizin ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarındaki başarısını yükseltmek için yapılacak çalışmaya öğretmenlerin gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını dile getirdi.
14-26 Haziran 2011 tarihleri arasında Şile'de 120 saat eğitim alacak olan öğretmenler, geleceğin büyük matematikçilerini yetiştirmenin inceliklerinin yanı sıra ortaöğretim öğrencilerinden matematik zekası yüksek olanları olimpiyatlara daha iyi hazırlamanın ipuçlarını öğrenecek.

İhlas Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş