ÖSYM'ye itirazlar 20 bini geçti !

Yükseköğretime Geçiş sınavındaki hatalı puan hesaplaması nedeniyle ÖSYM'ye itiraz dilekçesi sunan adaylar dün de ÖSYM'nin Sınav Hizmetleri Dairesi'ne akın ettiler.
20 binden fazla itiraz dilekçe verirken, şehir dışından da Acele Posta Servisi (APS) ile ÖSYM’ye çuval çuval başvuru dilekçesi geldi. İtiraz eden aday sayısının 20 bine ulaşması beklenirken, YGS’de 180 baraj puanını geçenlerin, Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) başvuru süresi de bugün 17.00’de sona eriyor. Adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra 30 gün içinde itiraz hakları bulunuyor. Bu süre de 27 Mayıs’ta sona erecek. İtiraz eden bu adaylardan puanları düzeltilenlere, ikinci basamağa başvuru için ek süre verilecek.

‘Ek başvurudan yararlanırlar’

ÖSYM yetkilileri konuya ilişkin şunları söyledi:


“İtiraz dilekçesi veren adayların kağıtları hiç vakit kaybetmeden kontrol ediliyor. Ancak tabii ki 30 gün süreleri olduğu için itirazlar gelmeye devam ediyor. Bu zaman zarfında yanlış hesaplama ile 180 baraj puanını geçememiş bir aday, itirazında haklı bulunur ve puanı düzeltildikten sonra barajı geçerse ek başvuru süresinden yararlanacak.”

Hürriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş