Erdoğan: Sözleşmelilere kadro konusunu Pazartesi veya Salı günü çözeceğiz

Başbakan Erdoğan, sözleşmelilere kadro verilmesine ilişkin düzenlemenin pazartesi veya salı günü çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan miting programına güller diyarı Isparta’dan başladı.
Başbakan, CHP ile MHP’nin akıl hocası olarak nitelendirdiği Süleyman Demirel’i eleştirdi.
Erdoğan ayrıca kadro müjdesi bekleyen sözleşmelilere tarih verdi, haftabaşını işaret etti.
Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:
"Eski Cumhurbaşkanı hemşeriniz Demirel, Halk Partisi için ne diyordu biliyor musunuz? Devlete silah çeken, eşkiyanın resmen koruyucusudur. Polisin, memurun hakkını aramaz da, bir takım kır eşkiyası caninin koruması kesilir. Şimdi sayın Demirel kime akıl hocalığı yapıyor, CHP’ye, MHP’ye...Yeter ki AK Parti’yi ortadan kaldıralım. Bunlar futbol takımı tutar gibi parti tutuyorlar. İşte Hopa’daki şehir eşkiyasına sahip çıkan CHP budur. Sözleşmeli personelle ilgili bunların söylediklerine aldanmayın. Bu sorunun çözümü bizde, şu anda bir çalışma yapıyoruz. İnşallah hedefimiz belki de yeni çıkardığımız bir kanunla pazartesi, salı günü çıkaracağız, çözeceğiz"
TRT Haber

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP seçim bürosunu ziyaret etti.
AK Parti mitingi için Isparta'ya gelen Başbakan Erdoğan, havaalanından miting meydanına gelirken, cadde üzerindeki CHP seçim bürosunu ziyaret etti.
Erdoğan, burada bulunan CHP'lilerle tokalaştı ve sohbet etti.
Başbakan Erdoğan, Isparta'da düzenlenen mitingde ise halka şu şekilde seslendi;
Bugünlerde sizin hayır dualarınıza her zamankinden fazla ihtiyacımız var çünkü bizimle sandıkta yarışamayacaklarını anlayanlar artık şiddete başvurmaya başladılar. Şiddetle bu işi bitirebileceklerini zannettiler, önce Kastamonu'da konvoyumuza saldırdılar bir polisimizi şehit ettiler, AK Parti'nin seçim bürolarına şuana kadar 150'ye varan seçim bürolarını, araçlarımızı molotoflu saldırılarla yaktılar yada cam, çerçeve indirdiler. Diyarbakır'da benim Hazro ilçe başkan yardımcımı kaçırdılar, AK Parti'li diyerek Silvan'da bir işadamının iş makinalarını yaktılar. İstanbul'da aynı şekilde terör estiriyorlar bunlar BDP yandaşlarının eylemleri, şiddet sadece onlardan gelmiyor, Karadeniz Hopa'da bile AK Parti'nin karşısına dikiliyor, orada da CHP ve yandaşları araçlarımıza saldırarak bir polisimizi ağır yaraladılar. BDP'nin bir bayan milletvekili ne diyor CHP'nin şansı yoksa AK Parti'nin kazanmaması için MHP'ye verelim diyorlar, tezgah kurulmuş. BDP'liler Doğu, Güneydoğu'da teröriste sırtlarını dayadıkları yetmiyormuş gibi böyle bir işbirliği içine giriyor. İşte Van Başkale teşkilatında MHP teşkilatı BDP'ye geçti, bu danışıklı dövüş nasıl oluyor. MHP Genel Başkanı AK Parti'ye kaplan kesilirken, CHP'ye, BDP'ye çıtını çıkartamıyor onların karşısında kuzu kesiliyor. Bu CHP'ye Isparta 12 Haziran'da dersini verecektir, kapı kapı dolaşacağız 10 günümüz kaldı, bütün ahbapı herkesi dolaşmamız lazım ve 12 Haziran'da bu kardeşiniz sizlerden gelin diyorum Isparta'nın milletvekili sayısı azaldı burada sizlerden 4'te 4 istiyoruz.
Burada Türk bayrağını kalkıp onların eline veremeyen bir genel başkan, bunun Türkiye'de iktidar diye bir derdi olabilir mi? Bu ancak CHP'nin içindeki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor ama kalkıp CHP'de bunun hesabını soramıyor. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerine sesleniyorum kafamızı elimizin arasına alalım ve bu CHP nereye gidiyor diye kendimize soralım. Sandıktan umudunu kesenler işte böyle taşla, sopayla, molotofla ortalığa dökülürler, milletle iletişim kuramayanlar böyle provokasyonla kafaları karıştırmaya çalışırlar benimse kapısını çalacağım tek yer var millet. Benim tek ortağım sizlersiniz, bu oyunu bozacak, bu tezgahı alt üst edecek olan sizlersiniz. Biz bu şiddet eylemlerinin hiç birine boyun eymeyeceğiz, asla geri adım atmayacak, bu tuzaklara düşmeyeceğiz, dün Diyarbakır gümbür gümbür meydandaydı ve oradan evelallah tüm Güneydoğu'ya Diyarbakır halkı seslendi, ne dedi? Biz varız' dedi, ben Diyarbakır'lı kardeşlerime korkuyu, korkuttukları için teşekkür ediyorum. Bizi merhum Menderes'in akıbeti, yüce divanla korkutamazlar, CHP bize 'sen Menderes'in akıbetini bilmiyormusun?' diyor. Taşla sopayla, molotofla korkutamazlar biz bu yola, millet yoluna başımızı, canımızı koyarak çıktık o şekilde yürümeye devam edeceğiz. Hz Ali'nin ifadesiyle 'Ecelimiz, ömrümüzün kefilidir' bugüne kadar çetelerle nasıl mücadele ettiysek bu mücadeleyi aynen sürdüreceğiz. Korkunun ecele faydası yoktur, tayin edilmiş ömür ne bir an öte ne bir an geri gitmez. Öyleyse kimse boşuna hesap yapmasın.
Son günlerde CHP genel başkanı bir yeni CHP'dir tutturmuş gidiyor. Yeni CHP sadece ve sadece yeni bir projedir, eski CHP millete göbeğini kaşıyan adam, o zihniyet millete bidon kafalı, o zihniyet millete CHP'ye oy vermediği için aptaldır diyordu şimdi de Bursa'da sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? AK Parti'ye oy verenleri beyinsiz olarak ifade ediyor, bunların siyasi ahlakı bu, siyasi edebi bu, cevabıda verdiğiniz zaman rahatsız oluyor beyler, kendisini aynada görüyor diyorlar sen bugüne kadar aynada tanımladın zaten yalan, yalan, yalan hayatın bu zaten. Bunların gözü var görmez, dili var hakikati söylemez, eski CHP camileri ahıra çeviriyordu, ilmihal kitaplarını yasaklıyordu, ezanı Türkçe okutuyordu, merhum Menderes geldi ve ezan aslına döndü. Bu CHP eğitim işini açıkladı imam hatiplere düşmanlık devam ediyor, geçenlerde soruyorlar ama sizin eğitim programınızda bu yok 'ben neden İmam Hatip'lere karşı olayım ama ne kadar ihtiyaç varsa o kadar' diyor ihtiyaç ne demek kim nerede okuyacaksa bırak okusun yani İmam Hatip'te okuyan illa imam mı olacak, ziraatte okuyan illa ziraatçi mi olacak ben İmam Hatip'ten mezunum ama beni İmam Hatip mezunu olarak üniversiteye almadılar gittik birde lise bitirdik, hepsini okuduğumuz halde okuduğumuz dersten gittik imtihanları verdik ondan sonra tekrar lise mezunu olarak üniversiteye girdik iktisat okuduk, benim 4 çocuğumda İmam Hatip mezunu ne olacak ve ben kendileriyle de iftihar ediyorum ama İmam Hatip'i bitirdikten sonra gittiler farklı işlere atıldılar bu özgürlükler dünyasında ben yavrularımı istediğim yerde okutabilmeliyim bunun önüne kimse geçmemeli düz lisede okuyanlara ihtiyaç mı vardı da bu kadar düz lise yaptınız zamanında, biz bunları yavaş yavaş azaltacağız.
İsteselerde istemeselerde siz bize güç verdiğiniz sürece açtık, açıyoruz ve açacağız ben inanıyorum ki Isparta'nın bu yönü çok güçlü onun için Isparta bu seçimde dört sıfır yapmalı. Eski CHP 27 Mayıs darbesine çanak tutuyordu, Menderes ve arkadaşlarını kim ipe götürdü? Onlar götürdü, idamına alkış tuttuklar 27 Mayıs'ı bayram ilan eden CHP, bunlar darbecidir, bunlar darbeden nemalanırlar, işte yeni CHP Nur Serter'in ifadesiyle 'millet göbek attı' diyecek kadar saygısızlaşıyor. Sayın Demirel'in devlet adamlığı tecrübesini bir yana koyalım halk partisi için eşkiyanın koruyucusudur diyordu, şehit düşen askerin hakkını aramazda, şehir, kır eşkiyası diye bir takım canilerin koruyucusu kesilir' diyordu. Şimdi kime akıl hocalığı yapıyor? CHP'ye, MHP'ye yeter ki AK Parti iktidar olmasın diye bu savaşı veriyor, ben futbol takımı gibi parti tutanlara sesleniyorum gelin bu oyunu bozalım eser siyaseti başkadır, istismar siyaseti başkadır. İşte bugün Hopa'da ki şehir eşkiyasına sahip çıkan CHP budur. Sayın Bahçeli 3,5 yıllık Başbakan Yardımcılığı döneminde sorun kaçtane dünya ülkesine gitti? Ya 2, 3 ancak o kadar ama şimdi açıldı önce ki gün Kılıçdaroğlu bir gazeteciye şöyle diyor 'dayan Yorgo biz geliyoruz' diyor dün bir gazetede adeta dalga geçti 'dayan Yunanistan Kılıçdaroğlu' geliyor diye. Süpermen mübarek öğrenciyi, çiftçiyi kutardı da şimdi Yunanistan kaldı.
İşte dün dündür bugün bugündür anlayışının bunlar örnekleri, gerçekleri söyleyeceğiz yanlışı tanıtacağız değilmi? Yanlışı tanıtacağız ki doğruyu bulalım, Müslüman bir sokulduğu yerden bir kere sokulur, biz bir yerden sokulduk bir daha sokmazlar buna çok dikkat edeceğiz. CHP şimdi Merkez Bankası'nın kasasına sulandı, Isparta'nın güzel bir sözü var 'çalıda gül bitmez, cahile söz yetmez' bunların yalanlarını, iftiralarını ne kadar ortaya dökersek dökelim kar etmiyor, cahile söz yetmiyor yani ama Isparta ben inanıyorum ki bu yalanlara inanmayacak benim Isparta'lı kardeşim oynanan oyunu görüyor ve bu oyunu bozacak.
Emekliler için neler yaptık, biz geldiğimizde SSK işçi emeklisi 257 lira alıyordu o zaman Bahçeli vardı. Peki, 2011 yılında Ocak'ta ne alıyor? 782 lira, artık yüzde 204, SSK tarım emeklisi 216 lira alıyordu yine Bahçeli vardı, şimdi ise 705 lira alıyor artış yüzde 226, emekli kardeşim, memur, 377 lira alıyordu şimdi 936 lira alıyor artış yüzde 148, Bağkur, esnaf emeklisi 149 lira alıyordu şimdi 634 lira alıyor artış yüzde 325, bununla kalacakmıyız? Yine biz, emekli kardeşlerimizi bugüne kadar nasıl gözettiysek bundan sonrada gözetmeye devam edeceğiz. Ne diyordu eski siyasetçi o ne veriyorsa ben 5 fazlasını vereyim, 2 anahtar, arabalar, konutlar diyordu geldi mi? Bu oyuna yine gelecekmiyiz? Şimdi birde spekülasyon yapılan konu şu, sözleşmeli personel, bununla ilgili bunların söylediklerine inanmayın bunun çözümü de bizde inşallah hedefimiz yeni çıkardığımız bir kanunla bunu Pazartesi, Salı gibi bir çözüme kavuşturabilmek.
Isparta'nın içme suyunu karşılayacak göleti tamamladık, Davraz'da 2. ve 3. telesiyej inşasına başlıyoruz, üniversiteyi büyüttük buradan sizlere birde müjde vermek istiyorum. Isparta'ya bir sağlık kampüsü kuruyoruz, eski Sümer halı tesisinin bulunduğu alana 500 yataklı bir bölge hastanesiyle, 200 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi inşa edeceğiz. Bu proje ile ilgili çalışmalar son aşamasına gelmiş seviyede. Bizden önce Isparta'nın okullarında bilişim teknolojileri sınıfı yoktu şimdi var.
Eğitimde Sosyal güvencesi olamayan öğrencilere İlköğretimde erkeğe 35 kıza 40 lira Ortaöğretimde erkeğe 45 kıza 55 lira veriyoruz, evde özürlü çocuğu varsa asgari ücret ödüyoruz, Bizden önce üniversite öğrencilerine 45 Lira veriyorlardı şu anda 240 Lira veriyoruz. Şimdi eğitimde kara tahtaları kaldırıp yerine bilgisayar donanımlı akıllı tahta, internet ağı ile dünyaya bağlı olacak, çocuklarımıza 1'er adet elektronik kitap zengin, fakir ayrımı yapmaksızın dağıtacağız. ABD'de George Almanya'da Hanz bunlardan yararlanıyor da benim Ahmet'im, Mehmet'im, Ayşe'm, Fatma'm bunlardan neden yaralanmasın? Eğitimde sıraların üzerine ücretsiz kitap veren kardeşiniz bunu da başaracak inşallah, dert dağları aşırtır.
Sağlıkta istediğiniz hastaneye gidip istediğiniz ilacı alabiliyor musunuz? Daha modern, lüks hastaneler Isparta'ya kazandıracağız. 1990'lı yıllarda SSK'nın Genel Müdürü, Bay Kemal'di bende SSK'lıydım parası olan özel hastaneye, Memurlar Devlet hastanesine giderdi, önceden yine muayeneye gider muayene parası verir ardından reçeteyi alırdık yarısı var yarısı yok, olmayan ilaçların parasını biz veriyorduk. Biliyorsunuz Rize'liyim ameliyat olmaya giderdik kafamızın altına takoz koyarlardı, çok çileler çektik ama şimdi hastalar hiç çile çekmiyor. Isparta'ya şuana kadar 69 trilyonluk yatırım yaptık, tomografi bizden önce 1 tane vardı 1 tanede biz ilave ettik 2, emar yoktu bugün 2 tane emar cihazı var, diyaliz 35 tane vardı şimdi 108 tane var.
Bakınız biz göreve geldik 1 Milyon yanında 6 Sıfır paranın değerini düşürtmüşler, eskiden milyoner zengine denirdi. 6 sıfır attık 1 TL ye düşürdük paramızın değeri arttı. 740 Milyar dolar milli geliri yakaladık, daha fazla olacak. Devletin borçlanma faizi yüzde 63 şimdi borçlanma faizi yüzde 7 aradaki yüzde 56 benim vatandaşımın cebinde kalıyor. Enflasyon yüzde 30'du şimdi yüzde 6 aradaki fark sizin cebinizde kalıyor. Milli bankamız Merkez Bankasını bitirmişlerdi kasasında 27,5 milyar dolar vardı şimdi 95 Milyar dolar var. DSİ ile burada yaptığımız yatırım 230 trilyon, 26 adet taşkın koruma sistemi yaptık' dedi.

İhlas Son Dakika/Semih Bişkin
İhlas Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş