1. sınıfların okula uyum programı açıklandı


2011–2012 eğitim öğretim yılında uygulanacak olan Okula Uyum Programı'na ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün açıklaması yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 15/08/2011 tarihli, 9554 sayılı ve “Okula Uyum Programı” konulu yazılarında; “Okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencilerinin, 2011–2012 eğitim öğretim yılı uyum programının 12–16 Eylül 201 1 tarihleri arasında yapılacağı ilgi 2011/30 nolu Genelge'de belirtilmiştir.
Uyum programı, çocuklarımızın okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri için okul kaygısının giderilmesi, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıması ve sevebilmesi, okul kurallarını öğretmen rehberliğinde öğrenebilmesi amacıyla uygulanmaktadır.
Diğer taraftan, İlköğretim Kurumları Yönetmelik’in I5'inci maddesi kapsamında yaşça kayıt hakkını elde eden ancak bedenen yeterince gelişmemiş olan çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına devam edebileceği veya kayıtlarını bir yıl erteletebileceği konusunda velilerin bilgilendirilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir.
Bu bağlamda, 12–16 Eylül 201 1 tarihleri arasında okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencileri için Ek- 1 ve Ek–2' de yer alan uyum programlarının uygulanması ve gerekli tedbirlerin alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.” açıklamasında bulundu.Ahmet Kandemir
Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu
12–16 Eylül 2011 tarihleri arasında okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencileri için EK-l ve EK-2'de yer alan örnek programlar uygulanacaktır.
Memurlar.Net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş