ÖĞRETMENLERDEN 20 AĞUSTOSTA EYLEM

Toplam 51 öğretmenin hazır bulunduğu ilk toplantıda Yasemin Öğretmen eylemin yapılacağı yer ve tarihleri eylemde bizzat bulunması gereken öğretmenlere kamera önünde duyurdu. Hükümetin 12 Haziran seçiminden evvel Ağustos ayında tek seferde 55 bin öğretmen ataması yapacağı sözünü vermesine rağmen
seçimden sonra bu sözünü tutmayarak ve çeşitli geçersiz mazeretler sunarak atama sayısını 11544 gibi komik bir rakama kadar indirgemesini protesto eden öğretmenler Yasemin Çim adlı öğretmen önderliğinde İstanbul da bir araya geldi.

Toplam 51 öğretmenin hazır bulunduğu ilk toplantıda Yasemin Öğretmen eylemin yapılacağı yer ve tarihleri eylemde bizzat bulunması gereken öğretmenlere kamera önünde duyurdu. İstanbul da yapılacak olan eylemin 20 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00 da Taksim Galatasay Lisesi önünde, Ankara daki eylemin ise 26 Ağustos Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı Atama Salonu önünde yapılacağı duyuruldu.

Duyuru videosunun son kısmında öğretmenler hükümete şu şekilde seslendi:
"Sadaka değil atama istiyoruz. Öğretmenler işsiz okullar öğretmensiz kalmasın."

Öğretmenlerin bu hak arama mücadelesine sonsuz destek olduğumuzu belirtir, yapacak oldukları eylemde mutlu son elde etmelerini sağlayacak gelişmeler yaşamalarını dileriz.

Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:


(Kaynak:Haberkamu.Com)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş