KAÇIRILAN ÖĞRETMENLERİN ŞAŞIRTAN ORTAK ÖZELLİĞİ

PKK, saldırılarda olduğu gibi dağa kaçırmada da adres sormuyor. Teröristlerin son 1 haftada kaçırdığı 12 öğretmenden en az 8'inin Doğu ve Güneydoğu illerinden olması dikkat çekti. TERÖR örgütü PKKnın, son 2 gün içerisinde kaçırdığı öğretmenlerin Kürt kökenli olması dikkat çekiyor.
Son olarak Diyarbakırın Lice ilçesi Birlik Köyü Okuluda görevli 3 öğretmen daha kaçırıldı. PKK son 2 gün içerisinde 15i öğretmen 16 kişiyi kaçırdı. Alıkonulan 4 kadın öğretmeni serbest bırakıldı. 12si öğretmen 13 kişi ise hala örgütün elinde. Kaçırılan öğretmenlerin çoğunun memleketi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki iller.Örgütün yayın organından yapılan açıklamada kaçırılan öğretmenler için HPG tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındılar ifadeleri kullanıldı.

PKKnın kaçırdığı öğretmenlerin isimleri ve memleketleri şöyle:

Ahmet Ürün (Şırnak doğumlu): Diyarbakır, Hazroda Çitlibahçe Köyü Okulunda öğretmen.

Tekin Çakır (Diyarbakır doğumlu): Lice İlçesi Dolunay Köyünde öğretmen

Talip Maçin (Diyarbakır doğumlu): Lice İlçesi Dolunay Köyünde öğretmen

Remzi Savaç (Bingöl doğumlu): Lice İlçesi Çavundur Köyünde öğretmen

Abdullah Karan (Elazığ doğumlu): Elazığ Arıcak İlçesi Yoğunbilek Köyünde öğretmen

Gökhan Yıldız (Elazığ doğumlu): Elazığ Arıcak İlçesi Yoğunbilek Köyünde öğretmen

İrfan Sarıkaya (Elazığ doğumlu): Elazığ Arıcak İlçesi Yoğunbilek Köyünde öğretmen (Star Gazetesi)

"BASKIN YAPIP BÖLGEYİ TERK EDİN DİYORLAR"

ERZURUM Eğitim Bir- Sen 2 Nolu Şube Başkanı Zinnur Şimşek, PKK terör örgütünün öğretmenleri hedef almasını lanetlediklerini söyledi.  Zinnur Şimşek, terör örgütünün, her biri ülkenin çeşitli yerlerinden bölgeye gelen savunmasız öğretmenlere terör örgütü mensuplarının �Sizin çalışmanızı istemiyoruz, bölgeyi terkedin� tehdidinde bulunduğunu söyledi. Şimşek, tepkisini şöyle dile getirdi: "En ücra noktalara kadar bin bir fedakarlıkla eğitim götürmeye çalışan ışığın elçilerinin terör örgütü PKK tarafından hedef alınmış olmasını kınıyoruz. Bölgedeki çocukların eğitim almasını engellemeye, halkı cehalete mahkum etmeye yönelik PKK�nın öğretmenleri hedef alan kaçırma ve çatışmada kalkan olarak kullanma stratejisinin arka planında, öğretmenlerin bölgeyi terk etmesini sağlamak ve çocukların eğitim almasını engellemek yatmaktadır." Zinnur Şimşek, bölgede eğitim ve öğretimin aksamaması için önlem alınması ve öğretmenlerin köylerde kalmayıp ilçe merkezlerine getirilip götürülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
(Kaynak:Milliyet )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş