Kaçırılan öğretmen sayısı son 24 saatte 12 oldu/ Video/ Video Haber

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nin 3 ayrı köyünde görev yapan 6 öğretmen önceki gece PKK’lı teröristlerce kaçırıldı.PKK’lılar Dolunay Köyü’nde görev yapan 2 öğretmen ile Çavundur Köyü’ndeki 1 öğretmeni silah tehdidiyle yaya olarak dağlık alana götürdü.
Teröristlerin Birlik Köyü İlköğretim Okulu’nda görevli 3 öğretmeni de aynı gece kaçırdı. Böylelikle PKK’nın son 1 hafta içinde kaçırdığı öğretmenlerin sayısı 12’ye yükseldi.

Diyarbakır’ın Hazra İlçesi’ne bağlı Çiftlibahçe Köyü’nden Ahmet Ürün ile Lice İlçesi’ne bağlı Baharlar Köyü’nden Mehmet Gözbaşı, Elazığ’ın Arıcak İlçesi’ne bağlı Yoğunbilek Köyü’nden öğretmenler Gökhan Yıldız, Abdullah Karan, İrfan Sarıkaya ve İsmail Yücel geçtiğimiz günlerde kaçırılmıştı. Tespitlere göre Elazığ Yoğunbilek Köyü İlköğretim Okulu’nda görev yapan 8 öğretmen, önceki gün 17.15 sıralarında derslerin bitmesinin ardından oturdukları ilçe merkezine gitmek için Ali Eren yönetimindeki servis minibüsüne bindi.

Üzerlerinde köylü kıyafeti bulunan 4 kişi de sırtlarında taşıdıkları ve içinde çalı çırpı görüntüsü verilen çuvallarla araca bindi. Teröristler minibüse bindikten sonra çuvallardaki uzun namlulu silahları çıkararak sürücüden minibüsü köy dışına çıkarmasını istedi. Daha sonra aracı durduran PKK’lılar, sürücü Eren ile araçta bulunan kadın öğretmenler Ayşe Harktı, Özge Akman, Hadice Oğuz ve Sevilay Yılmaz’ı serbest bıraktı. Teröristler daha sonra tamamı Elazığ nüfusuna kayıtlı öğretmenler Gökhan Yıldız, Abdullah Karan, İrfan Sarıkaya ve vekil öğretmen İsmail Yücel’i yaya olarak Görese Dağı’na kaçırdı


Doğan Haber Ajansı

Haber videosu sağ üst bölümde izleyin !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş