Türk Eğitim Sen: "ÖĞRETMENEVİNE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ"

Şırnak ın İdil ilçesinde, Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşememesini bahane ederek gösteri yapan yüzleri maskeli bir grup, Öğretmenevi binasına molotof kokteylleri ve taşlarla saldırdı. Saldırı sırasında binada bulunan 50 kadar öğretmen, büyük panik yaşadı.
Göstericilerden bazıları ellerindeki molotofları öğretmenevine doğru fırlatırken, "Gelmeyin buralara. Terk edin gidin. Burada sizi istemiyoruz. Sizi yakarız" diye bağırdı. Göstericiler polis tarafından güçlükle dağıtıldı.
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte eğitim çalışanlarının hedef alınması bizi ciddi bir şekilde endişelendirmektedir.Temennimiz,Hükümet tarafından biran önce bölgede görev yapan eğitim çalışanlarının can güvenliğinin sağlanmasıdır.
Bilindiği üzere bu bölgelerde okullarımıza yönelik saldırılar da meydana gelmişti. Bunu kamu görevlilerinin kaçırılması takip etmişti.Bu tür olayların organize olarak bir merkezden yönetildiği ve eğitim öğretim faaliyetlerini tehdit etmeye yönelik olduğu açıktır.
Bütün bu sebeplerle bu bölgelerde görev yapan eğitim çalışanlarının güven içerisinde görevlerini yapmalarının sağlanması hayati öneme sahiptir. Ülkeyi yönetenler terör örgütünün tehditine maruz kalan, kamu görevini yapan, başta öğretmenler olmak üzere, tüm kamu çalışanlarının can güvenliğini sağlamakla sorumludur.Bu tür olaylara karışanlar devletten gerekli cevabı almalıdır.
Türk Eğitim Sen olarak, Şırnak ın İdil İlçesinde Öğretmen Evine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu tür olayların son olmasını diliyoruz.
  
Kaynak: Mebpersoneli.comHiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş