12 yaşındaki "Küçük Serhat" 52 saat sonra enkazdan çıkarıldı ! (Video ve Foto Haber)


12 yaşındaki minik Serhat depremden 52 saat sonra enkaz altından böyle çıkarıldı.
Van'da pazar günü Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremde yıkılan 7 katlı binanın enkazında tonlarca beton yığını altında kalan 12 yaşındaki Serhat Gür, 54 saat sonra sağ kurtarıldı.
 Fotoğraf Galerisi için resme tıkla !

Küçük Serhat'ın kurtarılma anını izlemek için tıklayın !

Van kent merkezi ve Erciş ilçesinde yıkılan binaların enkazında gece gündüz can kurtarmak için çalışan arama kurtarma ekipleri, bugün mucize bir operasyona daha imza attı. Van'ın en merkezi yerlerinden Kazım Karabekir Caddesi'nde yıkılan Nezir Baş'a ait 7 katlı binanın enkazında 3 gündür yapılan çalışma sonlandırılmak üzereyken, dinleme yapan arama kurtarma ekipleri ses tespit etti. Bunun üzerine uzman ekip sesin geldiği bölgeye yöneldi.

ANNESİ KENDİNİ SİPER ETMİŞ

Arama kurtarma ekibi 3 saatlik çalışmanın ardından, katları kağıt helva gibi çöken apartmanın merdiven boşluğu bölümüne girdi. Önce anne Hatice Gür'ün cansız bedenini çıkaran kurtarma ekibi, hemen ardından üzerine kapaklanıp yaşamasını sağladığı yavrusu Serhat'a ulaştı.

İlköğretim okulu öğrencisi 12 yaşındaki Serhat, tam 54 saat sonra enkazdan kurtarılıp ambulansa alınırken çevrede bekleyenler mucizeyi gerçekleştiren kurtarma ekibi alkışladı.


Sondakika.com, DHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş