24 KASIM'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMIYORUZ !

Milli Eğitim Bakanlığı, Van’da meydana gelen depremde şehit olan 63 öğretmenimiz ve hala göçük altında bulunan 40 dan fazla öğretmenimiz ile ilgili ne yapmıştır ? Sayın Bakan lütfen Eğitim camiasına ve öğretmenlerine sahip çık…

Depremde Şehit olan gencecik fidanlarımızı anıyoruz, bu yıl öğretmenler günü kutlamıyoruz. Öğretmenler gününde şehit öğretmenlerimizin ailelerine yardım ediyoruz.
Van’da meydana gelen deprem sonucunda 63 öğretmenimiz hakkın rahmetine kavuşarak şehit olmuştur.Depremde şehit olan öğretmenlerimize Memurlar.biz ailesi olarak Allahtan rahmet, aileleri ve eğitim camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
MEB Yine Sınıfta Kaldı
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER, Danışmanları ve bütün MEB bürokratları; terör olaylarında kaçırılan öğretmenlerimiz ile ilgili olayda olduğu gibi Van depreminde şehit olan öğretmenlerimiz konusunda da tek kelime ile sınıfta kalmıştır.
Doğu Anadolu bölgesinde kaçırılan öğretmenlerimiz ile ilgili kamuoyundan tepki geldikten sonra MEB sitesine basın açıklaması koyan Milli Eğitim Bakanlığı aynı hatayı Van depreminde şehit olan öğretmenlerimiz konusunda da yaptı.
Van depreminde şehit olan 63 öğretmenimiz ve kayıp 40 öğretmenimiz olmasına rağmen, aradan 4 koca gün geçmiş Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde konuyla ilgili tek bir taziye mesajı bile yayınlanmamış. Basından ve siyasilerden gelen tepkilarin ardından MEB sitesinin açılış sayfasına şehit öğretmenlerimiz ile ilgili bir slayt hazırlamış ve koymuş…
Yine Geç kaldınız Sayın Meb yetkilileri ve Bakan Bey’in danışmanları…
Aynı hatayı öğretmenlerimizin kaçırılmasında da yaptınız…
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER, ilk göreve başladığında, Sayın Bakan’a ilk uyarımız danışman kadrosunu seçerken çok dikkatli davranması gerektiğini, MEB içerisinde mevcut danışmanlar ile yola devam seçeneğininin hata olacağını vurgulamıştık.
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER’in Milli Eğitim Bakanlığı makamına oturmasının üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen seçkin bir danışman kadrosu oluşturamaması ve akıbetinin ne olacağını kendilerinin bile bilmediği eski danışmanlarla yola devam etmesi, Sayın DİNÇER’e yol kazaları yaptırarak zor durumda bırakmaktadır.
Milli Eğitim Bakanı Sayın DİNÇER’in bugün Fransa’da olması eleştiriliyorsa, Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde Sayın DİNÇER’e danışmanlık yapan kişilerin ve MEB bürokratlarının oturup düşünmesi gerekli…
Van’da meydana gelen depremde şehit olan 63 öğretmenimiz ve 40 dan fazla kayıp öğretmenimiz varken, konuyla ilgili bir basın açıklaması niteliğinde taziye mesajı  hazırlayıp Sayın Bakan’ın onayına sunulup MEB sayfasına kaç gündür neden atılamadı…
Her gün kurumlara yüzlerce yazı gönderen Bakanlık, Şehit olan 63 öğretmenimiz ile ilgili, Eğitim kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına bir taziye mesajı niteliğinde resmi yazı gönderemez miydi ?
Okullarımızda ve kurumlarımızda, depremde şehit olan 63 öğretmenimiz ve hala göçük altında bulunan 40 öğretmenimiz adına, bir günü yas ilan edip bayrakları yarıya indirip bir dakikalık saygı duruşu yaptıramaz mıydı ?
Sayın Bakan’ın işleri dolayısıyla yurt dışında olması yukarıda izah edilen ve milli kültürümüzün hasletleri olan davranışların ve uygulamaların yapılmaması için bir bahane olamaz.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı, Müsteşar Yardımcıları ve Genel Müdürlerimiz şehit öğretmenlerimizin cenazelerine Milli Eğitim Bakanlığını temsilen katılamaz mıydı ?
Van ilinde depremde şehit olan ve hala göçük altında bulunan toplamda 100 den fazla öğretmenimiz bulunmaktadır. Bir ülkede 6 maden işçisi hayatını kaybetti diye yas ilan edilirken, Ülkemizde 63 öğretmenimiz depremde hayatını kaybetmiş, 40 öğretmenimiz hala göçük altında ; Milli Eğitim Bakanlığı depremde hasar gören okulların raporunu veriyor. Tokinin yaptığı okulların sağlam olduğunu ve ayakta kaldığını basınla paylaşıyor.
Depremde şehit olan ve hala göçük altında kayıp olan öğretmenlerimizin neredeyse tamamına yakını yeni atanan öğretmenlerimizden oluşmaktaydı. Her birinin ne hayalleri ne umutları vardı…
Atanabilmek için kim bilir ne çileler çekmişlerdi. Hakkın rahmetine eren öğretmenlerimizden atanabilmek için Sayın Başbakan’a bile twit atan öğretmenlerimiz vardı…
Mesleğinin baharında olan, bir kutlu davanın peşinde vatan çiçeklerini yetiştirmek için gittikleri gurbet ellerinde vatan çiçeklerini kanları ile sulayan şehit öğretmenlerimize Allah’dan rahmet diliyor. Eğitim camiası ve ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Memurlar.biz sitesi olarak, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER’e  bir teklifte bulunuyoruz.
Sayın Bakan; Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamayalım.
24 Kasım’a kadar Bakanlığınız bünyesinde oluşturulacak bir kampanya ile şehit öğretmenlerimizin ailelerine ve yakınlarına maddi olarak katkı sağlayacak bir kampanya düzenleyelim.
Depremde şehit olan öğretmenlerimizin isimlerini sonsuza kadar yaşatmak ve hatıralarına sahip çıkmak için  yurdun dört bir tarafında yapılmakta olan ve yapılacak okullara isimlerini koyalım.
Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.

"Deprem Şehidi Öğretmenlerimizi Anıyoruz, Öğretmenler Günü Kutlamıyoruz" 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş