Atanamayan Öğretmenler nihayet Başbakanla görüştü !

Öğretmen adayları 11bin atamayla mağdur olduklarını söyleyip TBMM'de Başbakan Erdoğanla görüşme fırsatına eriştiler. İşte ilk ağızdan olanlar:  İŞTE FACEBOOKTA EK ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORUZ GRUBUNDAN BAŞBAKANLA GÖRÜŞEN ÖĞRETMEN ADAYININ YAZDIKLARI: ( YAZININ VİRGÜLÜNE BİLE DOKUNMADAN YAYINA VERİYORUZ)
  ARKADASLAR SUKURLER OLSUN COK ZORDA OLSA BASBAKANLA GORUSEBILDIK DURUMUMUZU ANLATABILDIK AMA BU GORUSMEMIZDE EVREN HOCAMIZIN PORTRESININ ETKISI COOOOK BUYUK.ONDAN ALLAH RAZI OLSUN,ONA ÇOOK TEŞEKKUR EDERIM .

AYŞEGUL HOCA ZİYARETİMİZİ GENEL OLARAK ANLATTIGI ICIN, BIZIM ICIN ÖNEMLI OLAN KISMI ANLATACAĞIM.

ÖNCELIKLE MECLISE GIRMEMIZE VESILE OLAN ISTANBUL MILLETVEKILI METIN KÜLÜNKE TEŞEKKUR EDERİM ...ONUN SAYESINDE MECLISE GİRDİK VE GÖRÜŞME İMKANIMIZ OLDU.

BAŞBAKANI ODASININ KARŞISINDA BEKLEMEYE BASLADIK AMA INANIN O KADAR GÜVENLIK ÖNLEMLERI VAR KI YANI ONLA GORUSMEK DUSUNDUGUMDA IMKANSIZ BISI, BIZDE ZATEN ÖZEL KALEMI ŞABAN BEYE O KADAR RICAMIZ VE ISRARIMIZ SAYESINDE BASBAKANI GOREBILDIK CUNKU BIZIM YANIMIZDA BAZI GOREVLILER YETKILI KISILERDI  YENI KANUN TASARISI GORUSMEK ISTIYORLARDI,ONLAR BILE GORUSEMEDI IZIN VERMEDILER BIZ BU ŞANSI ELDE EDEBILDIK AMA BU ŞANSI KAZANMAMIZIN EN BUYUK NEDEN EVREN HOCAMIZIN PORTRESI IDI INANIN HERKES BAYILDI. BASBAKANIMIZIN ODASINDAN KIM CIKIOSA UZUN USRE BAKTI RESMIMIZI CEKTI DÜŞÜN KIM CIKIOSA BAKAKALDI:)

MECLISTE ZATEN COK DIKKAT CEKTIK GOREVLILER RESMI TERS CEVIRIN DEDI CUNKU KIM GORSE BAKIYOR KONUSMAK ISTIYORDU.

NIHAYET BASBAKANIMIZIN KAPISI ACILDI. KAPI ACILIR ACILMAZ BASBAKANIMIN GÖZÜ HEMEN PORTREYE TAKILDI VE BIZE DOĞRU GELIRKEN SUREKLI PORTREYE BAKTI VE GÖZLERI GULUYORDU.  SONRA YAKLAŞTI BAKIŞLARI PORTREDE IDI HALEN AMA BAKIŞLARI COK FARKLI IDI COK BEGENDIGI APACIK BELLI İDİ. BUYRUN DEDİ, BEN KONUŞMAYA BAŞLADIM:

-BAŞBAKANIM BAŞINIZ SAĞOLSUN.YENİ MEZUN OLAN ÖĞRETMENLER OLARAK ACINIZI PAYLAŞIYORUZ DEDİM.

GÖZLERİ HALEN PORTREDE İDİ, ÖNCE BEN PORTREYI VERIRKEN RESIM CEKTILER GOREVLILER DAHA SONRA BAŞBAKANIMIZ GELIN YANIMA DEDI, OMUZLARININ ALTINA ALDI BIZI BU SEKILDE RESIM CEKINDIK(BEN O  ANDA ELIMI SIRTINA KOYACAK GIBI OLDUM ARKADAN KORUMALAR ELIMI INDIRDILER:) HEMEN TALIMAT VERDI ARKASINA NOT EDIN KIMLERIN VERDIGINE VE GÜMÜŞ ÇERCEVE YAPIN DEDI.

DAHA SONRA BIZE DÖNDU

-SİZ ATANMADINIZ MI, DEDİ
-AGUSTOS AYINDA 11 BİN ATAMA OLMASI VE 55 BİN SÖZÜ TUTULMAMASINDAN DOLAYI ATANAMADIK, DEDİM.
-BÖLÜMÜN NE DİYE SORDU
-İNGİLİZCE ÖĞRETMENIYIM GECEN SENE ARKADASLAR 72 ILE ATANIRKEN BEN 80 ILE ACIKTA KALDIM VE BUTUN BRANŞLARDA BU MAGDURIYET VAR DEDIM.
-AMA 2012 DE YENI ATAMALAR BAŞLICAK, DEDI
-BENDE BİZ 24 KASIMDA ÖĞRETMEN OLARAK ATANMAYI İSTİYORUZ İZNİNİZLE, DEDİM
-O DA BAKTI GÜLÜMSEDİ,
-AYSEGUL HOCAMIZDA BASBAKANIMI SİZE GUVENIYORUZ DEDİ, O ANDA DA BASBAKANIMIZ YANIMIZDA AYRILDI.

SONUÇ OLARAK: ŞUBATTAN ÇOOOOOK UMUTLUYUM(AMA MIKTARI TAHMIN EDILEMEZ ANCAK 2 HAFTA ICINDE BUTCE GORUSMELERI VAR NEJAT KOJERDE BUTCE KOMISYONUNA UYE OLDUGUNU VE BUTCEDEN ATAMALARA FAZLA PAY AYRILMASI ICIN ELINDEN GELENI YAPACAGINI BELIRTTI) HEM BAŞBAKANIMIZ OLSUN HEMDE BUGUNKU GORUSMELERIMIZ OLSUN, AMA KASIMDA IMKANSIZ DEĞİL BU SURECI AYNI SEKILDE KULLANABILIRSEK NEDEN OLMASIN KASIM ATAMASI AÇIKCASI BAŞBAKANIMIZIN ÇOK SAMIMI DAVRANMASI VE SOYLEDIKLERIME GULUMSEMESI VE PORTREMIZI COOK BEGENMESI BENDE UMUT OLUŞTURDU AMA SUREKLI GUNDEMDE OLARAK VE BASKIMIZ SAYESINDE;)

BIZIM GOREVIMIZ BAŞBAKANIMIZA ULAŞMAK VE ILK AGIZDAN MAĞDURIYETIMIZI BELIRTMEKTI VE BUNU YAPTIGIMIZA INANIYORUM KATKIISI OLAN HERKESE TEŞEKKUR EDERIM.

KASIM MUCADELESINE DEVAM;);) KAYBEDECEĞİMİZ BIRSEY YOK KAZANACAGIMIZ ÇOK ŞEY VAR....Kaynak: MEMURUZ.NET

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş