Lise öğrencileri Anıtkabir'e yürüdü !

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit olması yurt genelinde tepkiyle karşılandı. Başkent Ankara’da protestolar bugün de devam etti. Kızılay Güvenpark'ta toplanan öğrenci grupları, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit olduğu saldırıyı kınayan sloganlar attı. Ellerinde Türk Bayrağı taşıyan öğrencilere çevredeki vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.

Öğrenciler, şehit askerlerin isimlerini teker teker saydı. Bu sırada diğer öğrenciler de ''burada'' diyerek karşılık verdi.
Bir süre Güvenpark'ta kalan öğrenciler, başka grupların da katılımıyla Sakarya Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçtiler. Öte yandan Ankaray'dan çıkan başka öğrenci grupları da ellerindeki bayrakları sallayarak diğer arkadaşlarına katıldılar.
Kızılay esnafı da saldırıya tepkisini göstermek amacıyla iş yerlerine Türk Bayrağı astı.

ÖĞRENCİLER ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ
Bazı lise öğrencileri de saldırıyı protesto amacıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Ayrı gruplar halinde Anıtkabir'e gelen binlerce öğrenci, terör örgütünü lanetlediler.
Öğrenciler, ayrıca ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'', ''Her Türk asker doğar'' sloganları attılar.
Türk bayrakları taşıyan öğrenciler, daha sonra Atatürk'ün mozolesini ziyaret ederek, saygı duruşunda bulundular.
Öğrenciler, Hakkari'deki saldırı nedeniyle tepkilerini bireysel olarak ortaya koyduklarını belirttiler.

POSTACILAR GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDI
Ankara Posta İşleme ve Dağıtım Başmüdürlüğü çalışanı postacılar, Hakkari'deki şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Türk Haber-Sen, Birlik Haber-Sen, Bağımsız Haber-Sen ve PTT Dağıtım Derneğince düzenlenen eylemde, Başmüdürlük önünde toplanan çalışanlar, bir süre ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Bu vatan bizimdir, bizim kalacak'' şeklinde sloganlar attı.
Gruptakiler daha sonra, Türk bayraklarıyla Kızılay'a yürüdü.

TAKSİCİLERDEN BAYRAKLI PROTESTO
Hakkari'deki hain saldırıya tepki gösteren Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası, hazırlattığı Türk bayraklarını Kızılay'da taksicilere dağıttı.
Gün içinde Ankara'nın işlek caddelerinde dağıtılacak 7 bin Türk bayrağıyla kentteki tüm taksici esnafı saldırıyı protesto edecek.
Türk Sağlık-Sen üyesi bir grup da Hakkari'deki terörist saldırıyı protesto etti.
Ellerinde Türk bayraklarıyla Sağlık Bakanlığı önünde toplanan sağlık çalışanları, terör örgütü aleyhinde sloganlar attı.
Büyük bir Türk bayrağı açan gruptakiler, saldırıda şehit olanlar için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu. Gruptakiler, şehitler için dua etti.

NTV

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş