TERÖRE KARŞI DAHA FAZLA ÖĞRETMEN DAHA FAZLA EĞİTİM

Öğretmenine Sahip Çık Platformu: 'Bölgede kaçırılan öğretmenlere karşılık terör örgütüne verilecek en iyi cevap 12.000 öğretmen atamasıdır. Her öldürülen ya da kaçırılan öğretmene karşı bölgeye daha fazla eğitmen, eğitim yatırımı götürülmelidir.'

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA
Cehaletle mücadele Cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana en büyük gayemiz olmuş bu uğurda fedakâr öğretmenlerimiz takdire şayan çabalar göstermiştir.
Ülke gerçeklerini görmeyen, kitleleri eğitim ışığından yoksun bırakmak için öğretmenlere çeşitli dönemlerde saldırılar olmuştur. Ellilerindeki tek enstrümanın alınacağından korkanlar bu eylemleri gerçekleştirmektedir. Bunlardan en elim olanlardan birini son günlerde yaşamaktayız.12 öğretmenimiz kaçırıldı. Akıbetlerinden üzüntü duyduğumuz eğitim ışıkları. Ülke olarak verilen tepkilerin yeterli olmadığını düşünmekteyiz. Kısaca bölge insanının eğitilmesini, ülke refahının katkıda bulunacak bireylerin yetişmesini engel olacak eylemlere şiddetle ve ivedilikle karşı çıkılmalıdır. Bölge insanının aydınlanmasının, ülkenin refahına engel olanlara birlikte karşı çıkabilme becerisini kazandırabilecek örnek insanlara ihtiyaç vardır.
Bölgede kaçırılan öğretmenlere karşılık terör örgütüne verilecek en iyi cevap 12.000 öğretmen atamasıdır. Her öldürülen ya da kaçırılan öğretmene karşı bölgeye daha fazla eğitmen, eğitim yatırımı götürülmelidir. Bu politika eli kanlı insanlarının amaçlarını sonuçsuz bırakacaktır.
Öğretmenine Sahip Çık Platformu
(Kaynak:Haberkamu.Com)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş