HİZMETLİNİN MAAŞI ÖĞRETMENİ GEÇTİ !

Öğretmenler Memur ve Hizmetli Olmak İçin Dilekçe Verecek!
Milli Eğitim Bakanlığında hizmetli, memur ve şeflerin maaşlarının öğretmenleri geçmesinin ardından bir grup öğretmen hizmetli olmak için MEB’e dilekçe yollama kampanyası başlattı. Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenlerin durumu içler acısı. 4 yıllık Lisans mezunu bir öğretmen İlkokul mezunu hizmetliden 150 TL , Lise mezunu Memurdan 200 Tl ve Lise mezunu şeflerden tam 400 Tl eksik ücret alıyor.
Eşit işe eşit ücret düzenlemesinin ardından Kamuda en düşük memur maaşı öğretmenlerin oldu. Göreve yeni başlayan bir öğretmen 1530 TL maaş alacak. Bunun yanında aynı okulda görev yapan hizmetli maaşı bile 1700 TL civarındadır.
Öğretmenler ek ders alıyor sözleri ise gerçekleri tamamen yansıtmıyor. Yüzbinlerce öğretmen ek ders ücreti alamıyor. Bunun yanında yaz tatillerinde , 15 tatilde ve haftada bir iki gün sevk aldıklarında neredeyse öğretmenin o haftaki ücretinin tamamı gidiyor.
Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenlerin ek ders ücretleri tamamen kaldırılmadır. Öğretmenler de 8- 5 mesaisine tabi olmalı ve ücretleri MEB’de görev yapan şube müdürlerinin dengine getirilmelidir.
MEB’de görev yapan şube müdürlerinin ücretleri 2700 TL civarındadır. Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan bütün öğretmenlerin taban aylığı bu seviyeye çıkarılmalıdır. Bu ücretin yanından öğretmenlere hafta içi 8 – 5 mesaisi uygulanmalıdır. Öğretmenlerimiz ders dışı zamanlarını okullarında öğrencilere ayırmalıdır. Yine bunun yanında evine iş taşımak zorunda kalan tek meslek grubu olan öğretmenlerimiz bu işlerini ders saatleri dışında okullarda halledebilir.
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER’in , hizmetli, memur ve şeflerin bile ücret olarak gerisine düşen öğretmenlerine sahip çıkması gerekmektedir.

Haberkamu.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş