KONYA'DAN, VAN'A REHBER ÖĞRETMEN

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli 9 rehber öğretmen, deprem bölgesi Van'a giderek, bölgedeki başta öğrenciler olmak üzere depremzedelere psikolojik eğitim verecek.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, Van'da richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 şiddetindeki depremin ardından öğrenci ve velilerin psikolojik desteğe ihtiyaç olduğunu göz önüne alarak yurt gelenilden bölgeye rehber öğretmen gönderme kararı aldı. Bu kapsamda Konya Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli 9 öğretmende deprem bölgesine gitmek için bugün yola çıktı.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, şunları söyledi:
"Deprem gibi doğal afetlerden sonra olayın gerçekleştiği alana hemen arama kurtarma ekipleri gidiyor. Ancak olayın birde bundan sonraki boyutu var. O zor dönemin zorluklarını da daha aza indirebilmek için, her yaştaki insanımıza kadın, erkek, yaşlı, çocuk ayırt etmeden rehberliğe ihtiyacı olduğu gerçeğini gözardı etmemeliyiz haberkamu. Onların bu zorlukları aşabilmelerinde uzman desteğine ihtiyaç olduğu bir gerçek var. Kurtarma çalışmalarından sonra ailelerin normal şanatılarındaki uyumu aşabilmek, onların sorunlarını en aza indirebilmek, hayata tutunmalarını sağlayabilmek, çekmiş oldukları acıları en aza indirebilmek için 9 kişiden oluşan uzman rehber öğretmenlerimizi 5 günlük süreyle Van'a gönderiyoruz.''
  NTV

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş