Öğretmenlerden Başbakanlığa 5 Bin Dilekçe

Türk Eğitim- Sen üyeleri, hükümetin kamudaki ücret dengesizliğini ortadan kaldırmak için çıkardığı Kanun Hükmündeki Kararname'de öğretmenler ve akademisyenlerin yok sayıldığını iddia ederek eylem yaptı. Öğretmenler, yapılan adaletsizliğin giderilmesi talebiyle topladıkları 5 bin dilekçeyi Başbakanlığa gönderdi.
Türk Eğitim-Sen Samsun Şubesi üyesi yaklaşık 50 öğretmen, kamuda eşit işe eşit ücret getirmek amacıyla hazırlanan 666 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'yi protesto etmek için PTT Merkez Şubesi önünde eylem yaptı.
Kamuda ücret adaletsizliğini gidermek için çıkarılan kararnamede öğretmenlerin ve akademisyenlerin yok sayıldığını iddia eden öğretmenler, '24 Kasım'da kara haber değil müjde bekliyoruz' yazılı pankartlar taşıyarak hükümeti protesto etti.
Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, düzenleme ile en yüksek maaş artışının daire başkanı ve üstü unvanlara yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu kesimde görev yapanların ücretlendirme sistemi değiştirilerek, düşük maaş alan memurlarla yüksek maaş alanlar arasındaki fark 5.8 kata çıkarılmıştır. Eşit işe eşit ücret düzenlemesinde, kamuda istihdam edilen personelin yüzde 60'ına ise hiç bir artış yapılmamıştır. Gırtlağa kadar ekonomik sorunlara batmış olan eğitimcilere reva görülen bu muamele kabul edilir değildir. Yıllardır öğretmen ve akademisyen maaşlarında herhangi bir iyileştirme yapılmamış, ek ders göstergelerinde tek bir puan artış sağlanmamıştır."
Samsun il merkezinde görev yapan öğretmenlerden alınan 5 bin dilekçe, PTT Şubesi'nden Başbakanlığa gönderildi.
Ntvmsnbc

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş