Öğretmenlere PKK Bayrağı Tehdidi

Doğu ve Güneydoğu’daki bir ilde yeni göreve atanan öğretmenlerin, PKK bayrağıyla tankın üzerinde fotoğraf çektirmeleri istendi. Doğu ve Güneydoğu'daki bir ilde yeni göreve atanan öğretmenlere, PKK bayrağıyla tankın üzerinde fotoğraf çektirmeleri, aksi halde görev yapamayacakları tehdidinde bulunulduğu ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir il teşkilatında yaşanan konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı. Dinçer, öğretmenlerin güvenliğinden MEB'in sorumlu olmadığını söyledi. 


MHP'li Mehmet Şandır, TBMM'ye sunduğu soru önergesinde, MEB'de görev yapan PKK sempatizanı bir kısım amir ve yöneticilerin, yeni atanan öğretmenlere, 
"Elinize PKK bayrağı alıp, onunla bir tankın önünde fotoğraf çektirip bize getirmezseniz buralarda görev yapamazsınız" dediğini kaydetti.

Bakan Dinçer, soruşturmanın hangi ilde olduğunu açıklamazken, bu ilin Batman olduğu öğrenildi.


Dinçer, 
"Kaldı ki, öğretmenler de dahil olmak üzere ülkemiz genelindeki bütün kamu çalışanlarıyla birlikte vatandaşlarımızın tamamının güvenliğini sağlamakla görevli bakanlığın, MEB olmadığı da herkesçe bilinmektedir" diye konuştu.
 
İnternethaber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş