Abbas Güçlü: Özür Gurubu Tayinleri Yarım Kaldı !

"MEB eş durumu mağduriyetlerini gidermek için yeni bir atama dönemi açtı. Ama görünen o ki herkesi sevindirmedi. Gelen mailler özür atamalarının eksik kaldığı yönünde. Parçalanmış aileleri birleştiriyor ama öğrenim ve sağlık özür grubu tayinleri konusunda şikayetler söz konusu.

İşte onlardan bir kaçı:

"31 Ocak 2011 tarihinde Şırnak'a sözleşmeli olarak atandım, daha sonra kararname ile kadroya geçirildim. Eşim şu an Çanakkale’de çalışıyor ve normal bir aile olabilmemizi dört gözle bekliyor. Ancak önceki gün yapılan açıklamayla, ikimiz de hayal kırıklığına uğradık. Çünkü biz bu haktan yararlanamıyoruz. Bunun için sizden sesimiz olmamızı bekliyoruz. Yapılan büyük bir haksızlık değil mi?"

"MEB'in özür gurubunda temel aldığı tarih, binlerce öğretmeni mağdur etmektedir. Geçen sene yapılan atama tarihlerine bakarsanız, bu özür gurubu tayinin öne çekilmesi, binlerce öğretmenin başvuramamasına sebep olmuştur. Daha önceki atamalarda yarı tatilin olduğu tarihi başvuru baz olmuştur. Örnek olarak yarı talin başlangıcı 15 şubat’sa, kılavuz da 15 şubat tarihine kadara hak kazananların başvuruları kabul edilmiştir..."

Abbasguclu.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş