Öğretmen 'röntgencilik yaptığı' iddiasıyla açığa alındı

Manisa'da bir ilköğretim okulunda görevli öğretmen, öğrencilerine tatil yaptığı sırada "anahtar deliğinden kadınları izlediğini" anlattığı gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındı.
Manisa'da bir ilköğretim okulunda, 5 yıldır müzik öğretmeni olarak görev yapan H.E. (43), iddiaya göre, önceki gün dördüncü sınıf öğrencilerine, gittiği bir tatil kampında anahtar deliğinden kadınları izlediğini anlattı.
Öğrencilerden bir bölümü, durumu ailelerine anlattı. Bunun üzerine veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürüne şikayette bulundu. Yaklaşık 20 velinin şikayeti üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü, hemen soruşturma başlatıp, valilik oluruyla H.E.'yi açığa aldı.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, yaşanan olayın kendilerini çok üzdüğünü belirterek, "Aynı öğretmenle ilgili daha önce de başka bir konuda şikayet vardı. Soruşturma başlatmıştır. Okul idaresi bize konuyu bildirdi. Bize de gelen şikayetler mevcuttu. Vakit kaybetmeden soruşturma başlattık. Soruşturma bitene kadar da bu öğretmenimizi açığa aldık" dedi.
10 yıllık öğretmen olan H.E.'nin hakkında, geçen Aralık ayında da yine dördüncü sınıf öğrencilerine etnik ayrımcılık içeren konuşmalar yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturmanın da halen sürdüğü öğrenildi.

İhlas Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş