Özür grubu mağdurları 10 Aralık'ta MEB önünde eylem yapacak !

Özür Grubu Mağdurları İçin Anadolu Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ile Birlikte 10 Aralık’ta MEB Önünde eylem yapacak. 14 Eylül KHK’si ile özür grubu yer değişikliğinin senede bir kere ve Ağustos Dönemi ile sınırlandırılması sağlık, eş ve eğitim özrü bulunan binlerce öğretmeni ve yakınlarını mağdur ettiğini belirten sendika yetkilileri bu durumun düzeltilmesi için protestoya hazırlanıyorlar.
Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği’nin de hala yayınlamamış olması eğitim camiası içindeki beklenti ve endişeleri arttırmakta, kimse önünü görememektedir.
 
10 Aralık 2011 Tarihine kadar, özür grubu mağdurları lehine bir gelişme olmaması halinde yine alanlarda olacağını belirten Anadolu Eğitim Sendikası yetkilileri Türk Eğitim Sendikası’nın bu kapsamdaki eylem kararına, 1 Aralık 2011 Tarihi MYK karararlarıyla katılacaklarını belirttiler.
 
Tüm üyelerini ve yakınlarını 10 Aralık 2011 Cumartesi Günü Saat 11:30 da Bakanlığa hareket edecek şekilde sendika genel merkezi önünde buluşmaya çağıran sendika İl dışından eyleme katılacak olan özür grubu mağduru üyelerinde 0 312 232 55 35 ve 0 506 728 81 28 numaralı telefonları arayarak isim yazdırmalarını istedi.
Memurlar.biz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş