MİLYONLUK YATIRIMLARLA AÇILAN OKULLAR ÖĞRETMENSİZ


Atanamayan öğretmenlerin sorunlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

İşte atanamayan bir öğretmenimizden gelen mail:

   Hocam merhabalar, ülkemizin gelişmesi adına büyük katkılar sağlayacak bir alan olan Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı atamalarda unutulmakta 1-2 kişilik kadrolarla mezunlar karşı karşıya kalmaktadır.
Ülkemizde 40 farklı olunda yer almakta olmasına karşın Lisans eğitimini bu alanda tamamlamış 15-20 öğretmen yok bu alanlarda. Okulların yarısında 1 tane bile alan öğretmeni yer almamaktadır. Milyonluk yatırımlarla kurulan bu alanların, yatırımların o teknolojiyi öğrenciye aktarılmama durumu ile karşı karşıyadır. Şu an bile bir çok okulda 7-8 ihtiyaç söz konusudur. Ancak bizler için her okula 1 kişilik kadro verilmesi bile sevindirici bir gelişme. 

     Manisa OSB Teknik ve End. Meslek Lisesinde bu yıl Ücretli öğretmenlik yapmaktayım. Bu okulda 116'si 10. sınıf olmak üzere 266 Otomasyon Teknolojileri Öğrencisi bulunmaktadır. Ancak bu öğrencileri Otomasyoncu yapacak olan 1 tane bile Alan öğretmeni bulunmamaktadır. Normalde 5 öğretmene ihtiyaç duyulduğu halde bu öğrencilerin alanlarında 1 öğretmenleri var oda ücretli çalışan bir öğretmen. Bende Kpss baskısıyla ve üzerimdeki toplum baskısıyla öğrencilerime ne kadar faydalı olabilirim...

     Bu milyonluk yatırımların bir anlam ifade etmesi için, ülkemiz kalkınmasına büyük emekleri olacak olan bu alanın Lisans eğitimini bu alanda (Mekatronik ve Kontrol Öğretmenliği) alanlarında tamamlamış öğretmenlerine ihtiyacı vardır. Sizlerden atama dönemlerinde bu alandaki norm ihtiyaçlarının atamaya yansıtılmasını istiyoruz. Bizim isteğimiz diğer branşlar gibi binler değil. 40-50 kadroluk sayılar.

   * Ayrıca, Raylı Sistemler-Mekatronik diye bir dal var ve mezun bile veriyor artık. Ancak bu alana şimdiye kadar 1 tane bile kadro açılmadı. Sonra bu ülke niye gelişmiyor diyoruz, sen  bu alanda lisans eğitimini tamamlamış kimseyi atamamışsın ki oraya o alanlarda eğitimleri kimlere verdirdiğin belli değil nasıl gelişsin bu devlet!

    Bu alanın bulunduğu okullar aşağıdaki linkte bunlar, lütfen inceleyin öğretmenler kısmında kaç tanesinde Otomasyon Öğretmeni var. Olanların da çoğu kandırmaca, Lisans eğitimini Otomasyon alanında tamamlamamış öğretmenler görevlendirilmiş. Yalan dolan göstermelik işlemler dizisi yani.


  Bunca okulda bu alan öğretmenliği olmasına karşın “Ağustos atamasında 3 kişi, Şubat atamasında 1 kişi olmak üzere toplam 4 kişilik kadro” verildi.

   Sizce Milyonluk yatırımların bir anlam kazanabilmesi için, bu okulların öğretmeni de olması gerekmez mi?

  İlginiz için teşekkürler, iyi çalışmalar...

     S.ÜNAL
Atanamayan Mekatronik ÖğretmeniSorunlarınızı bizlerle paylaşın, yazılarınızı gönderin, yayınlayalım !
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş