BAZI EĞİTİMCİLERİN MESAİSİ DEĞİŞECEK !

Milli Eğitim Bakanlığı "Okullar Hayat Olsun" projesi ile resmen okulları mesai dışında kullanıma açtı

Milli Eğiitm Bakanlığı Okullar Hayat Olsun projesi ile bir kısım eğitimcinin mesaisini resmen değiştirdi. Tüm İllere gönderilen genelge ve resmi talimatla bundan böyle Okullarımız hafta içi mesaiden sonra ve hafta sonları vatandaşa açılarak hizmet verecek.İlgili genelgede ilgili projede görev alacak öğretmenleri ise;

Norm Fazlası öğretmenler, Kadrolu Usta Öğreticiler, Aylık Karşılığı ders görevi dolduramayan öğretmenlerin görev alması istenmektedir.

İlgili resmi yazıda tüm belirtilen öğretmenler içerisinde görevlendirme sorunu yaşanır ise , öğretmenler içerisinden ek ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılaması istenmektedir.

İlgili resmi yazıda proje kapsmanda Dersliklerin, Kütüphanelerin, Bilgi teknolojileri Sınıflarının,
Konferans Salonlarının, Spor Salonlarının, Okul Bahçelerinin vatandaşa açılması belirtilmektedir. İlk etapta görünen o ki, norm fazlası Türkçe dersi öğretmenleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ve okul iaderecileri ilk etapta görevlendirlecekler arasında.

Uygulama başlaması ile beraber pek çok alanda sıkıntı yaşanacağı şimdiden gözükürken , okulların başta mesai saatlerinde eğitim öğretime okulların hazır olamayacağından tutun , Güvenliğe kadar onlarca sorun yaşanacağıdır.

Şu an itibari ile ülke genelinde ki pek çok okulun şartları belirtilen projeye uygun olmadığı da bir başka gerçektir.

İlgili genelge ve resmi yazı için TIKLAYINIZ

Haber: Nevtes

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş