BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ OLMADAN FATİH OLMAZ

"Çok iddialı bir başlık, çok iddialı bir varsayım diyenler mutlaka çıkacaktır. Ama zaman onları haklı çıkaracaktır. FATİH, hiç kimsenin duyarsız kalamayacağı, çok önemli bir proje. Mutlaka ama mutlaka başarılı olması gerekiyor
İşte bu yüzden, doğru olan ne ise onun yapılması gerekiyor.
Bilgisayar kullanmayı, bir yere kadar hepimiz biliyoruz.
Bu tıpkı araba kullanmak gibi.
Her şey yolunda gittiği sürece sorun yok.
Ama araba yolda kaldığında ya da ya da herhangi bir konuda sinyal verdiğinde, işte o zaman sorunlar başlar.
Diğer tüm öğretmenlerimiz elbette bu işi en kısa zamanda kavrayacaktır. Ama onların asıl işleri farklı.
Onlar kendi konuları ile fikir üretecekler, bilişimcilerden de destek alacaklar. En azından pilot uygulama süresince bu böyle olmalı.
Çıkan herhangi bir arıza da ya da yeni bir yazılım programı konusunda, öğrencisinin sorusunu cevaplayamayan ya da o konudaki sorunu gideremeyen öğretmenin otoritesi bir anda sorgulanır hale gelecektir.
Öğrenciler yeri geldiğinde çok acımasız olabiliyorlar.
Öğretmeni ve projeyi, bu noktalara düşürmeye hiç kimsenin hakkı yok.
Umarız aklı selim galip gelir!..
Sayın Abbas Güçlü, son yazınızı okudum ve bizlere de sesimizi duyurma imkanı tanıdığınız için çok teşekkürler.
Ben 25 yaşında bir bilişim teknolojileri öğretmeniyim. 85 puanla atanamadım çünkü 17.000de 143 kadro aldık. Milyar dolarların ifade edildiği bir proje, bu ülkenin yetişmiş öğretmenleri için istihdam yaratamıyorsa neden yapılır??? Ben bilişim teknolojileri öğretmeni olarak adı üstünde teknolojiyi iyileştirme olan bir milli eğitim projesinde yer alamazsam, devlet bana iş vermezse, ben nasıl ve nerde iş bulabilirim??? Neden madem bu kadar para harcanıyor?Tablet verilince işsizlik azalıcakmı yoksa amaç kaliteli işsizler yetiştirmek mi?? Artık benim aklım ve mantığım bu durumu kaldırmıyor. Katrilyonlar harcanıyor bir yandan, bir yandan da 500 tane bile teknoloji öğretmeni istihdam edemeyen bir devlet. 1 2 puan yüzünden yıllarımız burda heba oluyor.

Abbasguclu.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş