Dinçer: Van’ı ayakta tutan öğretmenlerdir!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Van'ı ayakta tutan bizim öğretmenlerimizdi. Depremden hemen sonra yüzlerce, binlerce öğretmenimiz Van'da ihtiyaç duyulan her türlü sosyal hizmet alanında gönüllü olarak çalıştılar'” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı, Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle düzenlenen "Van İçin Türkiye Kumbarası'' projesinin Sait Halim Paşa Yalısı'ndaki tanım toplantısına katılan Bakan Dinçer, deprem haberini aldıklarında hemen gittikleri Van'da evlerin yıkıldığı, insanların enkaz altında olduğu, yakınlarının binaların etrafında çaresizce beklediği bir ortamla karşılaştıklarını söyledi.Depremde esnafın çalışamadığını, ekmek dahi üretilemediğini, hayata dair hiçbir sosyal emare kalmadığını belirten Dinçer, “O zaman düşünmüştüm ki, Van'da hayata yeniden tutunmanın, işe başlama noktası olmanın yegane adımı eğitimden geçer. Şayet çocuklarımızı okullara koyabilirsek, öğretmenler çocuklara sahip çıkabilirse, veliler çocukları okula getirip götürürse, iktisadi hayatın canlanmasını beklemeden, sosyal hayatın canlanmasını beklemeden belki bu şekilde hayata Van'ı yeniden tutundurabiliriz diye düşünüyordum'' diye konuştu.

Dinçer: Öğretmenler gönüllü olarak çalıştı
Bakan Dinçer, birinci depremin ardından 44 civarında okul kullanılmaz hale gelmişken, ikinci depremden sonra bu sayının 159'a çıktığını söyledi. Van'ı ayakta tutan öğretmenlerin olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Belki siz medyada, orada birtakım eksiklikleri dile getirerek gösteri yapan birkaç öğretmeni gördünüz. Ama Van'ı ayakta tutan bizim öğretmenlerimizdi. Depremden hemen sonra yüzlerce, binlerce öğretmenimiz Van'da ihtiyaç duyulan her türlü sosyal hizmet alanında gönüllü olarak çalışma yaptılar. Onların yaptığı bu fedakarlığı da unutmak mümkün olmayacak. Bu vesileyle çaba sarfeden öğretmenlerimize, orayı terk edip gitmeden, soğuğa, çaresizliğe rağmen kalan öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş