Enkaz altından kurtulan öğretmen, tayini reddettti

Enkaz altından yaralı kurtulduktan sonra memleketine atanan sınıf öğretmeninden örnek davranış
Bir yıl önce Erciş ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu’na sınıf öğretmeni olarak atanan Gülsüm Gün, 23 Ekim’de meydana gelen depremde yıkılan Turan Apartmanı’nın enkazında yaralı kurtarıldı.
Gün, deprem günü arkadaşlarıyla sahile gitmek için evden çıkarken depreme yakalandığını, birkaç saniye içinde çöken 5 katlı binanın enkazı altında kaldığını anlattı.
Arama kurtarma ekipleri gelmeden, vatandaşlarca enkaz altından çıkarılarak hastaneye götürüldüğünü, daha sonra da Erzurum’a sevk edildiğini belirten Gün, “Erzurum’da 2 gün kaldıktan sonra tedavime memleketim Eskişehir’de devam ettim. Kaslarımda ciddi zedelenme olmuştu. Çok sevdiğim ev arkadaşlarımı çöken kafenin enkazında kaybettim. Çok acı çektim. Bu süre zarfında psikolojik destek de gördüm. Allah o günleri bir daha kimseye göstermesin” dedi.
‘Nasıl söyleyebilirdim?’
Gün, Milli Eğitim Bakanlığı depremde yakınlarını kaybeden ve yaralananlara tayin hakkı tanıyınca, Erciş’e dönerse acıları tazeleneceği düşüncesiyle Eskişehir’e tayin istediğini söyledi. Bakanlığın tayin kararnamesi uzayınca okulların açıldığı 2 Ocak’ta görevinin başına dönen Gün, şunları kaydetti, “Öğrencilerime tekrar kavuştum. Öğrencilerimin sevgisi ve duasıyla enkazdan sağ olarak çıktığıma inanıyorum. Onları çok seviyorum. Onların gözlerindeki parıltıyı ve bana olan bağlılıklarını görünce tayin istediğimi söyleyemedim. Geçen hafta tayinimin Eskişehir’e çıktığına dair kararname elime ulaştı. Bu durumu gözlerim dolarak öğrencilerime anlattım. Onlar da duygusal bir şekilde karşıladılar. İki ay boyunca okullarından uzak kalarak, mağdur olan öğrencilerimi bırakmak istemedim. Depremi unuturum ama çok sevdiğim öğrencilerimi bırakır gidersem onları unutamam düşüncesiyle tayinimin durdurulması için Milli Eğitim’e dilekçemi verdim.”
Tayin hakkından vazgeçtiğine dair kararını ailesiyle paylaşmadığını ifade eden Gün, “Babamın bu kararımın arkasında duracağına eminim. Bu kararı aldığım için bana teşekkür edeceğini de biliyorum” dedi.
Vatan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş