ÖĞRENİM ÖZRÜ KALDIRILMASIN !


Sayın Abbas GÜÇLÜ; Yıllardır doğuda görev yapan öğretmenler olarak "yüksek lisansı doğudan kaçkak için kullanıyorlar" sözünü her duyduğumuzda doğuda geçen yıllarımıza lanet eder olduk hatta öğretmenlik mesleğini yapıyor olmaktan soğuduk.


Zorunlu hizmetini tamamlamış bir öğretmene yüksek lisans yaparak kaçmak istiyorsunuz demek o bölgede görev yapan öğretmenlere yapılan en büyük haksızlıktır.Bu iş bilmezliktir.
Şimdi size soruyorum Abbas Bey; sayın bakan ’Tezsiz Yüksek Lisans ahlaki bir yaklaşım değil’ diyor. Ben Osmangazi Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü Tezsiz Yüksek Lisans öğrencisi, aynı zamanda da bir öğretmen olarak ahlaksız mıyım?
1) Sayın bakan 2011’in Eylül ayında öğrenim özrü atamalarını yapacağım ama takipçisi olacağım dedi arkası gelmedi.
2) Ara dönemde özür grubu ataması yapmayacağım dedi ama bu atamaları yaparken bizleri gözardı etti.
3) Tezsiz Yüksek Lisans yapanlarınki ahlaki bir yaklaşım değil dedi ama sonrasında gönlümüzü alacak tek kelime etmedi.
4) Yüksek Lisans yapanlar doğudan kaçmak istiyorlar dedi ancak; bizlerin zaten doğu görevini çoktan tamamladığını gözardı etti
5) Öğretmenlerin yetersizolduğunu defalarca dile getirdi ancak; eğitim görmemizin de önünü kapattı..
6) İl emrini kaldırarak göstermelik atamalar yapma noktasına geldi

Çok yakında yayınlanacak olan yönetmelikte öğrenim özrü tamamen kaldırılmak isteniyor ancak bizler eğitim hakkımızın elimizden alınmasını engellemek için hukuki yollarda dahil olmak üzere tüm demokratik haklarımızı kullanacağız. Sizden tek isteğimiz bizlerin sesi olmanız, desteğinizi bir an olsun çekmemenizdir.

Tekrar çok teşekkür ederiz...


Alıntı : Abbasguclu.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş