Dinçer, lise son sınıf öğrencilerine verilen 25 günlük sınav iznini kaldırdı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, üniversiteye giriş sınavı yaklaşırken lise son sınıf öğrencilerine veli onayıyla verilen 25 günlük izin uygulamasını kaldırdı.
20 günü özürsüz ve veli izniyle 25 gün özürlü olmak üzere toplam 45 gün devamsızlık yapabilen son sınıf lise öğrencileri şimdi sadece 20 gün devamsızlık yapabilecekler.

Eğitimi aksatan uygulama
Dinçer, Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik döneminde uygulanmaya başlanan ve Eski Bakan Nimet Çubukçu’nun da devam ettirdiği izin uygulamasına son verdi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, kararın gerekçesini, “Yönetmelik neyi gerektiriyorsa artık o şekilde bir uygulama yapacağız. Eğitimi aksatan uygulamalar kural haline getirilemez. İstisnai durumlar dışında artık öğrencilere fazladan izin verilmeyecek” dediler.
Önceki yıllarda sınavlardan önce yayınlanan genelgelerde, 25 günlük ek iznin öğrencilere moral vereceğine dikkat çekiliyordu.
Hürriyet

1 yorum:

  1. hangi rapordan bahsediliyor doktor raporu mu yoksa veli izniyle alınan rapor mu .eğer rapor kalkarsa çoğu öğrenci sınıfta kalıcak çünkü son sınıf öğrencileri sınava hazırlık için kullandı rapor hakkını .madem böyle bişey olucakdı baştan söylenseydi o kadar öğrenci zor durumda bırakılıyor .geçen seneki ygs öğrencilerine bu hak verilirken bizde neden yok her zaman haktan hukuktan bahseden sizsiniz.böyle bir şeyi kabul edemeyiz bi çok öğrenci zor durumda kalıcak.yeni mi akıllarına gelmiş bu yok sahte rapormuş yok veli izniymiş .bişey olucaksa önceden söylenseydi tedbirimizi alsaydık .

    YanıtlaSil

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş