MEB 3 öğretmeni açığa aldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Bitlis'e bağlı Ahlat ilçesinde Çok Programlı Lise'deki deprem ve yangın tatbikatında bazı öğrencilerin yaralanması bir öğrencinin ise hayatını kaybetmesi ile ilgili olayda ihmali görülen 3 öğretmenin açığa alındığını bildirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 19 Mart 2012 tarihinde basında çıkan Bitlis İli Ahlat İlçesi Çok Programlı Lisesi'nde 28 Kasım 2011 tarihinde yapılan deprem ve yangın tatbikatı esnasında bazı öğrencilerin yaralandığı ve bir öğrencinin hayatını kaybetmesi ile ilgili basında bazı haberlerin yer aldığı vurgulanarak şöyle denildi:

"Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğünce okula aynı gün İl Eğitim Denetmenleri gönderilerek inceleme-soruşturma işlemi başlatılmıştır. Olayda ihmalleri tespit edilen Okul Müdürü H.E., Müdür Yardımcısı S.A. ve Metal Öğretmeni (Alan Şefi) R.Y. açığa alınmış, bu kişiler disiplin soruşturması sona erinceye kadar görevlerine başlatılmamışlardır. Yapılan disiplin soruşturması sonucunda olayda ihmalleri görülen Okul Müdürü H.E., Müdür Baş Yardımcısı M.N.D., Okul Sivil Savunma Amiri Elektrik Teknik Öğretmeni C.S., Metal Öğretmeni (Alan Şefi) R.Y. ve Müdür Yardımcısı S.A. fiillerin gerektirdiği disiplin cezalarıyla cezalandırılmışlardır. Disiplin soruşturması sonucuna göre, idari yönden de Okul Müdürü H.E. Güroymak Kız Meslek Lisesi'ne, Müdür Baş Yardımcısı M.N.D., Müdür Yardımcısı olarak Ahlat Yeniköprü İlköğretim Okulu'na, Müdür Yardımcısı S.A. yöneticilik görevinden alınıp öğretmen olarak Adilcevaz Lisesi'ne ataması yapılarak görev yerleri değiştirilmiş, bu sorumlular hakkında Adli yönden yargılanma izni verilmiştir. Olayla ilgili olarak Adli Yargılama süreci devam etmektedir."

Kaynak: Egitimtercihi.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş