Dinçer: Eş durumundan tayinin kaldırıldığı gibi yanlış bir algı var

Milli Eğitim Bakanı, eş durumu atamalarına ilişkin tartışmalara açıklık getirdi
Dinçer, "eş durumundan tayini kaldırmadık, yılda bir kez düzenleme yapılacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, 23 Nisan sebebiyle çocukları kabulünde, gazetecilerin sorularını cevapladı...
Eş durumundan tayinin kaldırıldığı gibi yanlış bir anlayışın olduğuna dikkat çeken Bakan Ömer Dinçer, soruları şu şekilde cevapladı.
"Biz eş durumundan tayini kaldırmadık. Orada bi yanlışlık var. Eş durumundan tayin için biliyorsunuz zaten Şubat ayında bir atama yaptık biz. Onu 2011 yılının ataması olarak gerçekleştirdik. Gayemiz şuydu, kanun hükmünde kararnamede bundan sonra eş durumu ile ilgili atamalar ve diğer mazeretlere dayalı, diğer tayinlerle ilgili bir düzenleme yapılmıştı. Yılda bir kere bu atamaların yapılabileceğine ve eğitim zamanında olmayacağını belirleyen bir düzenleme. Biz onları artık bundan sonra her yıl ağustos ayının sonunda veya içinde yapmayı öngörüyoruz. Biz özre dayalı atamaları tekrar Ağustos ayı içinde 2012 yılının ataması olarak gerçekleştireceğiz ve sonra yılda bir kez yapacağız. Yoksa ona dair düzenleme kaldırılmış değil"

1 yorum:

  1. eş durumunun kaldırılmadığının farkındayz sayın bakan. biz sadece yılda bir defa yapılacak olan eş durumu atamalarında "tıpkı şubatta olduğu gibi bir defaya mahsus" 2012 eş özründe "15 yada 30 eylül" tarihinin baz alınarak 5eylül ve sonrasında göreve başlamak zorunda bırakılan öğretmenler olarak mağdur olmak istemyoruz.
    biz eş özrü atamalarının ne zaman yapılacağını değil " baz alınacak tarihi" öğrenmek istyoruz.

    YanıtlaSil

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş