MEB'den okul müdürlerine '4+ 4+ 4' eğitimi


Bakanlık, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak 12 yıllık zorunlu eğitime ilişkin il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile okulmüdürlerini bilgilendirecek. Uzaktan eğitimteknolojisiyle yapılacak bilgilendirmelere toplam 76 bin 683 yönetici katılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak kamuoyu tarafından ''4 4 4'' olarak bilinen 12 yıllık zorunlu eğitim hakkında il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile okul müdürlerini bilgilendirecek.
Eğitim süresini 8 yıldan 12 yıla çıkaran İlköğretim ve Eğitim Kanunu, gelecek eğitim öğretim yılı için yeni uygulamaları beraberinde getiriyor. Bunun üzerine MEB, yeni uygulamalarıyöneticilere anlatmak için harekete geçti.
Bu kapsamda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Eğitim Grup Başkanlığı'nın koordinesinde, Bilgi İşlem Grup Başkanlığı'nın teknik desteğiyle uzaktan eğitimteknolojileri kullanılarak il ve ilçe yöneticileriyle okul ve kurum yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.
Uzaktan eğitimler, 28 Mayıs'ta başlayacak ve 4 gün sürecek. Eğitimlere 793 il ve ilçe milli eğitim müdürü, 288 milli eğitim müdür yardımcısı, bin 439 il ve ilçe şube müdürü, 25 bin 282 okul ve kurum müdürü, 6 bin 185 müdür başyardımcısı ve 42 bin 696 müdür yardımcısı olmak üzere toplam 76 bin 683 yönetici katılacak.


YENİ EĞİTİM YILI HAZIRLIKLARI DA ELE ALINACAK
Toplantılarda 8 Haziran'da sona erecek 2011-2012 eğitim öğretim yılının değerlendirmesinin yanı sıra 2012-2013 eğitim öğretim yılı için yapılacak hazırlıklar ele alınacak.
12 yıllık zorunlu eğitim uygulamasının da anlatılacağı eğitimlerde, yeniden yapılandırılan Milli Eğitim Bakanlığı birimlerinin misyonu, politikası ve stratejileri değerlendirilecek.
Uzaktan eğitimlerin her gününe ayrı bir birim yöneticisi katılarakkatılımcıları bilgilendirecek. Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri, insan kaynakları, temel eğitim, mesleki ve teknik öğretim, inşaat emlak grup başkanlığı, talim ve terbiye kurulu ile ortaöğretim ile ilgili sunumlar yapılacak.
Toplantının açılış konuşmasının Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yapılması öngörülüyor.

Anadolu Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş