Hüseyin Çelik ve Nimet Baş, Ömer Dinçer'e karşı...

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eş tayinlerinde il emrinin kaldırılmasına tepki gösteren öğretmenlerin taleplerini Başbakan Tayyip Erdoğan'a taşıdı.


Çelik\'ten, eş tayinleri ve öğretmen atamaları yorumu
Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl eş tayininde yeni bir sisteme geçti. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklama yapan Çelik, "Eş durumundan tayin bekleyen öğretmen arkadaşların talep ve beklentilerini, söz verdiğim gibi, Sayın Başbakan'a arz ettim. Ailenin bütünlüğü meselesinde çok duyarlı olan Sayın Başbakan'ın konuyla ilgileneceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Eminim ki Sayın Başbakan'ın da devreye girmesiyle, öğretmenlerimizin talepleriyle MEB'in ihtiyaçlarının örtüşeceği bir çözüm bulunacaktır" diye yazdı.
Hüseyin Çelik'in tweetlerini diğer eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş da 'retweet' yaptı.
Daha önce eş durumu nedeniyle tayin isteyen öğretmenler, tayin istedikleri ilde ihtiyaç olup olmadığına bakılmaksızın atanıyorlardı. Bu yıl ise Milli Eğitim Bakanlığı, tayini istenen il ya da ilçede ihtiyaç olmaması halinde eş durum tayinlerini yapmama kararı aldı. Bu durum, çok sayıda öğretmeni tepkisine yol açıyor. Öğretmenler, karar nedeniyle ailelerin parçalanacağını ileri sürüyor.
Hüseyin Çelik ve Nimet Baş, Ömer Dinçer\'e karşı
Memurlar.Net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş