Atama Bekleyen Öğretmenler Haksızlığa Dur Densin İstiyor!

'Sayın Büyüklerim,
 Kurumlararası Geçişe yıllardan beri atama kontenjanının % 10 luk kısmı ayrılmaktaydı. Çeşitli kurumlarda memur olarak görev yapanlar HİZMET PUANI İLE SINAVSIZ öğretmenlik kadrosuna geçiş yapmaktaydılar. Bu haksızlığa eski Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer bey yönetmelik çıkararak dur dedi.
Çıkarılan yönetmeliğin iptali için Danıştaya dava açıldı. Danıştayın çıkan yönetmeliği iptal edeceği ile ilgili çeşitli forumlarda söylentiler dolanmaktadır. İlk atama bekleyen öğretmenler tedirgindir. Lütfen öğretmenliğe kurumlar arası geçişin kapatılması Sayın Ömer Dinçer dönemindeki gibi kararlılıkla sürdürülsün.

4 yıldır ücretli öğretmenlik yapmaktayım.Psikoloji kalmadı,hayata adım atıp evlenip yuva kurma ümitlerimiz birilerine her sene peşkeş çekilmesi bizi bıktırdı.Lütfen bu eğitim neferlerine biraz kulak vermelerini sağlayın yetkillilerin,biz sadece 5 yıl eğitim fakültesinde gördüğümüz eğitimin karşılığını istiyoruz.

Dışarda 300.000 öğretmen adayı beklerken, memur olarak atanmış, her yıl devletten düzenli maaş alan insanları KPSS ve ALAN sınavına girmeden öğretmen yapmak, üstelikte bunu ilk atama kontenjanından kesmek hakkani değildir.
Öğretmenliğe KURUMLARASI GEÇİŞE HAYIR DİYORUZ.
Ömer Dinçer beyin bu konuda gösterdiği hassasiyeti Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı Beyden de bekliyoruz.

Saygılarımızla
Atama Bekleyen Öğretmenler''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş