Avcı: Ortaokullara tablet dağıtımı önümüzdeki dönem

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, makamını bu yıl Iğdır Bulakbaşı Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ömer Toliz'e devretti. Toliz, derslerde kitap yerine tablet bilgisayar dağıtılmasını istedi.


Nabi Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Iğdır, Çanakkale, Sinop ve Mersin illerinden gelen 66 öğrenciyi kabul etti. Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina gerçekleşen kabulde Nabi Avcı bakanlık koltuğunu bir süreliğine Iğdır Bulakbaşı Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Ömer Toliz'e devretti.

Kitap okumayı çok sevdiğini belirten Ömer Toliz, "13 yaşındayım. Fenerbahçeliyim. Mutluyum. Kitap yerine bize de tablet dağıtılsın." dedi.
Ortaokullarda tablet dağıtımının başlamadığını belirten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "İnşallah önümüzdeki dönem onlara da tablet vermeye başlayacağız." diye konuştu.
Gazetecilerin "Tatillerin uzamasını ister misin?" şeklindeki sorusuna Ömer Toliz, "Tatiller uzamasın okulu özlüyoruz tenefüslerde 10 dakika bize yetiyor." şeklinde cevap verdi.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın hareketli bir yer olduğunu belirten Avcı, "Bu koltuk kalıcı bir koltuk değil Ömer istersen Aslı burada bakıp duruyor. Aslı ile bir görev teslimi yapalım mı?" diye sordu. Bunun üzerine Mersin'den gelen Aslı Nizam bakanlık koltuğuna oturdu.
Ziyaret, çocuklara incir ve çikolata dağıtımı ile son buldu. Bakan Avcı, ziyaretine gelen çocuklarla birlikte Başbakanlık binasına geçti.
Cihan Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş