Doğu’daki öğretmene ek ücret Başbakan’ın önünde


Doğu’daki öğretmene ek ücret Başbakan’ın

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Doğu Anadolu milletvekili olarak bölgede görev yapan öğretmenler için pozitif ayrımcılık taşıyan bir öneriyi Başbakan’a sunduklarını söyledi.
Atalay, "Buralarda görev yapan öğretmenlere ücretkonusunda iyileştirme yapılması lazım. Lojman sorununun çözülmesi gerekir. Bunun için DoğuAnadolu Bölgesi’ndeki milletvekilleriyle raporhazırladık." dedi.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, okulmüdürleriyle Öğretmenevi’nde eğitim sorununu elealdı. Göle ve Posof’tan sonra Ardahan merkezdebulunan okul müdürleriyle sorunlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunan Milletvekili Atalay, Doğu’da görevyapan öğretmenlere ek ücret talebi için BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan’a, hazırladıkları raporu sunduklarını belirtti.

Atalay, "Ardahan ile Antalya’ya atanan öğretmenler, şartlara bakılmaksızın aynı kefeye konuluyor.Buralarda görev yapan öğretmenlere ücret konusunda iyileştirme yapılması lazım. Lojman sorununun çözülmesi gerekir. Bunun için Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki milletvekilleriyle rapor hazırladık. Raporda, öğretmenlere, Doğu’daki üniversitelerde uygulanan ücret politikasının uygulanmasını örnek gösterdik.Bunun yanında, lojman sorununun halledilmesi konusuna da raporda yer verdik. Sunduğumuz bu ücretartışı ve lojman konusundaki rapor, eğer kabul görürse Doğu’daki öğretmenler daha fazla ücret alabilecek. Sayın Başbakanımızın, sunduğumuz öneriyi kabul etmesini bekliyoruz. Sayın Başbakanımıza da söyledim, öğretmeninden para esirgeyen bir toplum sürünmeye mahkumdur. Dünyaya bakın, eğitimde önde ülkeler gelişmişlik düzeyi de öndedir." ifadesini kullandı.

"ANKARA’YA DERDİMİZİ ANLATAMIYORUZ"

Vekil Atalay, bazı Ankara bürokrasisinin sorunları bilmediğini, bildiğini zannedip yaşanan sıkıntılardan bihaber olduğunu söyledi. Eğitim sorunlarıyla ilgili yanına gidip derdini anlattığı bürokratların, Türkiye’ninher yerini aynı gördüğünü ifade eden Atalay, "Adamlara derdimizi anlatamıyoruz. Anlatıyoruz, anlamıyor. Sorunları bilmiyorlar. Tek tipçi zihniyet mevcut, Ardahan ’hep ilklerin şehri oldu bunlar yüzünden. İlköğretmen, ilk müdür, ilk bürokrat. Terfi için Ardahan bir köprü olarak kullanılıyor. Ankara, İstanbul’a müdürolarak atamak istediklerini ’sen git Ardahan’da altı ay vekil müdürlük yap kadronu al, öyle gel’ mantığı var.Aynı zamanda burayı sürgün yeri olarak gören zihniyet donanımsız, tecrübesiz ve sicili bozuk bazımemurları şehrin başına bela ediyorlar. Ardahan’ı bu durumdan kurtaracağız ve bir basamak olarakkullanılmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ise eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, "Eğitim işigeneli ilgilendiren bir konu. Başta veli olmak üzere herkesin üzerine düşeni yapmasını istiyoruz.Okullarımız fiziki olarak yeterli, var olan sorunları çözmek için ekip olarak ciddi çalışmalar ortaya koyduk.Sorun neredeyse biz o yönde her zaman çalışma yapıyoruz." diye konuştu.

Milletvekili Atalay, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ve Şube Müdürü Selim Adar, Ardahanmerkezde bulunan okul müdürlerinin öneri ve taleplerini dinleyerek, var olan sorunların çözülmesi içinkarşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

memurlar7.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş