Bakan Avcı'dan YGS uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yarın gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) ilişkin, "Seçim atmosferindeyiz, sınav yapılan bütün illerimizde, ilçelerimizde siyasi partilerimizden, adaylardan
özellikle rica ediyorum, sokaklarda öyle gürültülü tanıtım, kampanya müzikleri falan olmasın.
Çocuklarımızın sağlıklı bir sınav ortamında cevaplarını verebilmesi için epey bir sükunet ve sessizlik istiyoruz" dedi.
Avcı, yerel bir televizyondaki yayına katılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın saat 10.00'da Türkiye genelinde 175 merkezde ve Lefkoşa'da 6 bin küsur okulda 100 bini aşkın salonda YGS'nin yapılacağını belirterek, 2 milyonu aşkın öğrencinin YGS'ye gireceğini bildirdi.
Sınava girecek bütün öğrencilere başarılar dileyen Avcı, şunları kaydetti:
"Sağlıklı, huzurlu, hayırlı bir sınav olmasını diliyorum. Her sınav, insanlarda ister istemez bir gerilim uyandırır ama artık, bu yaşa gelmiş gençlerimizin bunun 'her şey' demek olmadığını, hayatta sınavında da ötesinde şeyler olduğunu bilmesi gerekir. İnşallah, hepsi gönüllerindekine göre sonuçlar alırlar ama dilerim ki umdukları sonuç olmasa bile bunların her zaman telafisi vardır. Özellikle anne ve babalara da çocuklarımızın omuzlarına çok fazla yük yüklememelerini, onlara çok fazla beklentilere yük yüklemelerini özellikle rica ediyorum. Bugün son gün, yarın sınav. Artık, bugün dinlensinler, maç seyretsinler, gezsinler, akşam güzelce uyusunlar."
"Seçim atmosferindeyiz, sınav yapılan bütün illerimizde, ilçelerimizde siyasi partilerimizden, adaylardan özellikle rica ediyorum, sokaklarda öyle gürültülü tanıtım, kampanya müzikleri falan olmasın" diyen Avcı, şöyle devam etti:
"Çocuklarımızın sağlıklı bir sınav ortamında cevaplarını verebilmesi için epey bir sükunet ve sessizlik istiyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyoruz. Bu sınavlarda görev yapacak olan bütün öğretmenlerimize, öğretim görevlilerimize şimdiden çok teşekkür ediyorum. Bina yöneticilerimize, salon gözetmenlerimize, il koordinatörlerimize ve ÖSYM Merkezi'nde bugüne kadar bu sınavın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

ESKİŞEHİR (AA) - 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş