Atama Bekleyen Öğretmenler İmza Topladı

Manisa'da atama bekleyen branş öğretmenleri imza topladı. Eylül 2014 tarihinde yapılan öğretmen atamalarında kendilerine yeterli kontenjan verilmediğini düşünen Manisalı branş öğretmenleri seslerini duyurmak için imza toplama kampanyası başlattı. İmza kampanyasında ilk imzayı Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu da katılarak destek verdi.  
Atanamayan branş öğretmenleri Manolya Meydanı’nda açtıkları stant ile imza toplama kampanyası başlattı. Branş öğretmenlerine destek vermek amacıyla stantta bulunan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu attığı imzanın ardından açıklamalarda bulundu. Sofuoğlu, “Açıklar ücretli öğretmenler ile doldurmaya çalışılıyor. Biz sınıflarda asaleten atanmış öğretmenlerin olmasını aynı işi yapan öğretmenlerin daha az alarak ücretli öğretmenlik gibi bir garabetin bu ülkede yaşanmamasını yeni Türkiye yolunda artık sınıflarda milli eğitimin bünyesinde asil öğretmenlerin milli eğitimi hissederek, hücre hücre hizmet etme aşkı ile gayreti ile olan arkadaşlarımızın atanmasını özellikle istiyoruz. Daha önce de onlarca kez söyledik. Eğer hükümet bir iyilik yapacaksa milli eğitime maliyeye biraz daha değer vermesini daha fazla öğretmen alımı için kaynakların arttırılmasını iyice talep ettik. Kardeşlerimiz dışarıda ve özel sektöre mahkûm olmuş durumda kardeşlerimiz öğretmen olarak sınıflara girememekte bu kardeşlerimizin biran önce eğitim çalışanı olarak aramızda görmek istiyoruz. Arkadaşlarımızın atanması için hükümetin bir kez daha mali kaynaklarını gözden geçirmesi lazım” dedi.

İmza toplayan öğretmenlerden Hacer Çimen ise, “Ücretmen değil, öğretmeniz. Mesleğimizi severek yapmak istiyoruz. Fakat kendi kadromuzda yapmak istiyoruz. Bizim branşlarımıza getirilen 42 bin sınıf öğretmeninin tekrar geri sınıf öğretmenlerine döndürülmesini ve bizim kendi hakkımız olan branşlarda eğitimizi vermemizi istiyoruz” dedi. Ayrıca edinilen bilgiye göre atanmak isteyen branş öğretmenleri, atama bekleyen 280 bin branş öğretmeni adayı bulunduğunu ve atama bekleyen branş öğretmenlerine Şubat ayında bir atama yapılması için 16 Kasım’da Ankara'da bir araya gelecek ve seslerini duyurmaya çalışacaklar.

Mebpersonel.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş