KPSS mağduru garsonluk yapıyor

Bingöl'de 2010 yılı KPSS'den 79 puan alan ancak atanamayan Mehmet Gülmez, kentteki bir lokantada garsonluk yaparak ekmek parası kazanıyor.

İki çocuk babası Gülmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde okuduğu esnada ortaöğretim düzeyinde girdiği 2010 yılı KPSS'de 79 puan aldığını ancak atanamadığını söyledi.
Atanamayınca lokantalarda garsonluk yapmaya başladığını belirten Gülmez, geçimini sağlamak için yıllardır lokantalarda çalıştığını dile getirdi.
"Soruların çalınması, emek hırsızlığıdır. İyi bir puan almama rağmen yerleşemedim. Usulsüzlük yapılmasaydı atanabilir ve bir hak sahibi olurdum" diyen Gülmez, şunları söyledi:
"Hakkımı aramak için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya müdahillik talebinde bulunacağım. Çalışan, emek veren herkesin de hakkını aramasını istiyorum. Bu yapılan, hem ayıp hem de haksızlıktır. Bu sorunun bir an önce çözülmesini bekliyoruz."
Gülmez, insanların kendisine "diplomalı garson" diye takıldığını belirterek, "Soruları çalarak değil, çalışarak hak edenlerin bir yerlere gelmesini istiyorum. Hakkımızı çalanlara hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu.
Tek hayalinin eğitim aldığı alanda atanabilmek olduğunu kaydeden Gülmez, bu nedenle ikinci üniversite olarak Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü son sınıfta okuduğunu sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş